برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

طراحی داخلی خانه مهندس قوامی

9 / 10
از 52 کاربر

خانه مهندس قوامی به جهت اجرای بازسازی و دکوراسیون داخلی به گروه معماری هیرادکو واگذار شد. این پروژه در بلووار فردوس تهران و در مجتمع بسیار زیبای افق کورش قرار دارد. آقای قوامی کارفرمای این پروژه می باشد که کلکسیونر بوده و دارای مجموعه عظیمی از ساعت ها و کتب قدیمی صنایع دستی گرانقیمت می باشد. با توجه به شرایطی که پروژه دارد و موقعیتی که دارد این پروژه برای شرکت بازسازی ساختمان هیرادکو بسیار جذاب بوده است. البته این پروژه نیازی به بازسازی ساختمان نداشته و کارفرما نیز فقط برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان به شرکت بازسازی ساختمان مراجعه کرده بود.

خانه مدنظر دارای مساحت 192 مترمربع و دارای 4 اتاق خواب و 3 سرویس بهداشتی و حمام ، سالن ناهارخوری ، آشپزخانه و هال و پذیرایی است . با توجه به علاقه کارفرما و پیشنهادات تیم معماری هیرادکو سبک کاری که برای طراحی داخلی این پروژه در نظر گرفتیم ، کانسپت کلاسیک چوب بود . که مناسب ترین سبک برای حال و هوای این خانواده بود که علاوه بر زیبایی که دارد باعث گرمی و لذت بخشی فضا میشود . حال به توضیحاتی مختصر و کلی برای فضاهای طراحی شده در این پروژه میپردازیم.

طراحی ورودی

با توجه به اینکه ورودی فضایی بسیار مهم است و همیشه اولین برخورد ما با خانه ورودی است ما سعی کردیم به این بخش از خانه گرما بدهیم و همچنین نیازهایی که یک ورودی دارد مثل کمد و جاکفشی و آینه قدی را فراهم کنیم به همین منظور دو ردیف کمد و کلازت چوبی طراحی کردیم که عمود بر آینها یک وال میرور wall mirror بسیار زیبا با طراحی منحصر به فرد قرار دادیم. وجود آینه های بزرگ در خانه با توجه به علم فنگ شویی باعث ایجاد حس و انرژی مثبت در خانه و ساکنین میشود.

روش طراحی آشپزخانه در این پروژه

در طراحی و بازسازی ساختمان  آشپزخانه که همیشه یک چالش بزرگ است تمام سعی خود را کردیم که جلوه و شکوه خوبی را با آن ببخشیم . در آشپزخانه از یک جزیره در مرکز آن استفاده کردیم و کابینت ها را دور آن قرار دادیم . در سبک کلاسیک مهمترین مورد ، ایجاد تقارن است که ما در طراحی آشپزخانه به نحوی بسیار خوب آن را اجرا کردیم . نوع جنس کابینت ها از ورقه های چوب اسپانیایی که علاوه بر دوام و مقاومت بالا بسیار زیبا و پرجلوه هستند استفاده کردیم . تمام وسایل آشپزخانه کاملا در کابینت ها جایگذاری شده اند و هیچگونه بیرون زدگی و ناهماهنگی در چیدمان آنها  دیده نمی شود . از تزیینات و جزییات زیبایی برای جلوه کابینت ها استفاده کردیم . و همچنین برای نوردهی این فضا از نورهای سقفی که با یک طرح و پترن زیبا پوشیده شده است که طراحی داخلی و اجرای آن هم با گروه معماری هیرادکو است بهره جستیم.

هال و پذیرایی

هال و پذیرایی که همیشه از مهمترین فضاها هستند به این دلیل که  میهمانان بیشتر وقت خود را در این مکان می گذرانند ، به همین دلیل باید این مکان جلوه و زیبایی خاصی داشته باشد . با توجه به اینکه کفسازی کل خانه از جنس لمینیت است که این خود باعث دادن جلوه ای خوب به خانه میشود ولی در تعمیرات ساختمان طراحی این فضا ما از یک ستون که در دیوار شمالی قرار داشت استفاده کردیم و دو ویترین و بوفه زیبای چوبی شیشه ای طراحی کردیم که بخشی از کلکسیون کارفرما را در معرض دید و نمایش برای میهمان بگذارد . در چیدمان مبلمان هم سعی کردیم به طوری چیدمان کنیم که دو فضای عمومی و خصوصی تر را ایجاد کنیم که البته این دو فضا کاملا در ارتباط تنگاتنگ با هم باشند . فضای خصوصی تر که بخش تلویزیون است برای دیوار آن و کنسول تلویزیون هم طراحی خاصی در نظر گرفتیم که بخش گسترده ای از دیوار را با چوب میگیرد . طراحی میز و کنسول تی وی تمام کار گروه هیرادکو بوده است که باعث دادن جلوه ای مدرن و زیبا به هال و پذیرایی شده است . در طراحی این میز تلویزیون هم از ویترین های بلند استفاده کردیم که قسمتی از اجناس زینتی را بتوان در آنها جای داد .  دیوارهای خالی در این فضا را با ابزارهای کلاسیک قاب بندی کردیم که کارفرما بتواند تابلوهای نفیس خود را در آنها قرار دهد که این قاب بندی ها علاوه بر زیبایی و دادن هویت به دیوار باعث بهتر دیده شدن آثار هنری داخل خودشان میشوند.

ناهارخوری

فضای ناهار خوری که در محیطی بین اتاق ها واقع شده است یک فضای نیمه خصوصی به حساب می آید با توجه به نوع و قرار گیری دیوارها برای میز ناهار خوری از ترکیب نیمکت و میز و صندلی چوبی استفاده کردیم که نوعی جالب و دیدی تازه و نو در فضایی مثل ناهارخوری است . برای جلوه بیشتر این فضا از پترن های زیبایی بر روی سقف ناهار خوری استفاده کردیم که زیبایی دوچندانی به فضا داده است.

اتاق ها

اتاق مستر

در طراحی اتاق مستر که باید در عین داشتن آرامش زیبایی خاصی داشته باشد بسیار تلاش کردیم . در دیوار پشت تخت از یک قاب چوبی بزرگ که تخت در این قاب جا میگیرد و دیوار آن با یک کاغذ دیواری زیبا مزین شده است استفاده کردیم . چوب علاوه بر زیبایی و آرامشی که دارد باعث گرما بخشیدن به اتاق میشود که این یک امتیاز بسیار خوب برای اتاق خواب میباشد. تمامی مبلمان و فورنیچر در اتاق های خواب از جمله عسلی های کنار تخت و میز توالت طراحی و مخصوص کارفرما و این اتاق ساخته شده اند که هارمونی کاملا حفظ شود . از فضاها و بخش هایی پرتی که ستون در این اتاق ایجاد کرده بود به نحو احسن در دکوراسیون داخلی استفاده کردیم و قفسه ای چوبی در آنجا قرار دادیم تا هیچ فضایی بدون کارایی و پرتی نباشد .

اتاق خواب فرزند

با توجه به اینکه کارفرما دارای یک فرزند نوجوان بودند باید در طراحی اتاق ایشان وسواس زیادی صرف میکردیم تا طراحی به گونه ای باشد که روحیات و علایق یک نوجوان را بتواند ساپرت کند و همچنین با گذشت زمان و بزرگ شدن ایشان اتاق بچگانه جلوه نکند . در طراحی این اتاق هم از چوب استفاده کردیم که با یک پترن زیبا و بافتی تک دیوار را پوشانده است . برای دیوار مقابل هم از یک رنگ و کاغذ دیواری با طیف رنگی کرم و زرد استفاده کردیم که  گرما و جنب و جوش اتاق را حفظ کنیم . مورد بسیار خوب این اتاق طراحی سقف آن است که به صورت ابری طراحی شده است و جلوه ای نوجوانانه و شاد را به اتاق بخشده است.

اتاق های مزون و کتابخانه

دو اتاق باقی مانده با توجه به نیاز های کارفرما و پیشنهادات شرکت بازسازی ساختمان هیرادکو به اتاق های مزون ( closet ) و کتابخانه تبدیل شده اند . در این دو اتاق کمد ها و قفسه ها تماما از چوب کار شده است و به صورتی خاص طراحی شده اند . در کتابخانه قفسه های پایینی با شیشه محافظ شده اند که برای کلکسیون ساعتهای گرانبهای کارفرما در نظر گرفته ایم و قسمت های بالایی برای کتابها طراحی شده است و در بین این دو طرف کمد یک میز مطالعه قرار دادیم.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :