برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

طراحی و بازسازی دفتر اداری شرکت کارا سنگ

9 / 10
از 52 کاربر

این پروژه به منظور طراحی و بازسازی ساختمان یک دفتر اداری به شرکت معماری هیرادکو محول گردید پروژه مذکور که دارای متراژی بالغ بر 130 متر مربع و در منطقه دروس تهران واقع شده است . طی بازدید و مشاوره های حضوری و آنالیز پتانسیل ها و محدودیت این پروژه و جمع آوری اطلاعات ، نیازها و سلایق کارفرما تیم و گروه معماری هیرادکو و مهندس موسوی معمار ارشد و سرپرست شرکت معماری هیرادکو پیشنهادات خود را در باب طراحی و نوع اجرای بازسازی ساختمان این دفتر اداری مطرح کردند و در نهایت برای طراحی این دفتر اداری سبک مدرن در نظر گرفته شد که با کانسپتی مینیمال با ترکیبی از رنگ های خنثی تکمیل میشود.

همانطور که می دانیم یک دفتر کار باید به خوبی پرستیژ و شخصیت شرکت شما را به مشتری ها منتقل کند به همین دلیل است که فرایند طراحی و بازسازی ساختمان اداری از حساسیت بالایی برخوردار هستند . شرکت معماری و بازسازی ساختمان هیرادکو با چندین سال سابقه در امر طراحی و اجرای بازسازی های مجتمع و واحد های اداری آشنایی کامل با نحوه پرزانته و شخصیت سازی یک دفتر اداری را دارا میباشد .

بازسازی و دکوراسیون داخلی این دفتر اداری به گونه ای انجام پذیرفته است که فضای خالص ما را به چندین بخش تقسیم میکند ، فضاهایی مانند سالن انتظار و منشی ، سالن کنفرانس ، اتاق مدیریت ، اتاق استراحت و میتینگ و فضای کاری ، حال در این مقاله سعی می کنیم که نکات اصلی طراحی و مواردی که طراحی ما را شکل میدهند را به طور خلاصه و ساده بیان کنیم .

 

سالن انتظار و منشی

همانطور که اشاره داشتیم سبک و کانسپت طراحی ما در بازسازی ساختمان دفتر اداری این شرکت مدرن و مینیمال میباشد که با رنگ های غالب خاکستری ، سفید و یک طرح چوب متناسب با این رنگ ها شکل میگیرد. رنگ خاکستری به این منظور به عنوان رنگ غالب استفاده شده است که با توجه به اینکه این شرکت در زمینه سنگ های ساختمانی فعالیت می کند این رنگ باعث بهتر دیده شدن محصولات سنگی که بر روی استند ها قرار داده می شوند. همچنین نباید از از این موضوع غافل شویم که رنگ خاکستری غالب در کنار چوب و رنگ سفید علاوه بر کنتراست عالی باعث شیک شدن و دادن یک شخصیت بارز و قابل دفاع برای شرکت مذکور می شود .

در  بازسازی و دکوراسیون داخلی ساختمان سالن انتظار و منشی ، دیوار کنار کانتر منشی را کاملا به رنگ خاکستری در آوردیم و در مرکز و نقطه ای از آن که دید بهتری دارد لوگو و اسم شرکت را با ورقه های استیل طراحی کردیم این مسئله علاوه بر این که اسم و رسم شرکت را به خوبی در نگاه اول به مشتری و ارباب رجوع منتقل میکند جذابیت بالایی به دفتر کار ما میدهد . در کنار این دیوار میز و کانتر منشی قرار دارد که دارای طرحی خاص و یونیک میباشد ، فرم میز به صورت شکسته و از احجام غیر اقلیدسی طراحی گردیده است و سنگ به عنوان متریال اصلی برای این میز در نظر گرفته شده است ، همچنین باید دقت داشته باشیم که رنگ سنگ و طرح میز کانتر کاملا مطابق با دیگر اجزای طراحی شکل گرفته اند و هارمونی کلی فضا را حفظ نموده اند . ولی یکی از نکات برجسته طراحی ما دکور های چوبی و فلزی است که در پشت منشی بر روی دیوار نصب شده اند همین المان ها و دکورهای چوبی در دیگر فضاها هم به چشم میخورند که هارمونی فضایی مارا حفظ میکنند . این دکورهای چوبی در دکوراسیون و بازسازی ساختمان کاملا به صورت مینیمال توسط شرکت بازسازی ساختمان  طراحی شده اند و زیبایی آن ها و جذابیتی که دارند مثال زدنی میباشد که مانند این طراحی ها را به ندرت در بازسازی های دفاتر اداری در کشور مشاهده میکنیم . حال باید از دیوار روبروی منشی صحبت کنیم که کاملا با چوب پوشش داده شده است . گرما و صمیمیتی که چوب به دکوراسیون داخلی می بخشد غیر قابل انکار میباشد همچنین رنگ این چوب به شکلی در نظر گرفته شده است که کنتراست فضایی ما را کاملا متمایز مینماید .

فضای کنفرانس

فضای کنفرانس این مجموعه به وسیله پارتیشن های شیشه ای با فریم های استیل خاکستری برای جذابیت و حفظ هارمونی بازسازی ساختمان از سالن انتظار جدا میشوند . در راس اتاق کنفرانس همان دکورهای چوبی و استیل که در پشت منشی قرار داشتند استفاده شده است ولی در این فضا کاملا برجسته تر و شاخص تر طراحی شده اند . بالا و پایین دیوار در تعمیرات ساختمان از دو باکس چوبی استفاده شده است که باکس بالایی را هالوژن هایی برای زیبایی دکور تکمیل میکند و باکس پایینی محلی شده است برای یک باغ ژاپنی کوچک که گیاهانی مثل کاکتوس های زینتی با سنگ های سفید کوچک در آن قرار دارند ، در بین این دو باکس چوبی دکور ها و شلف های اصلی ما قرار دارند  که بوسیله  باکس های فلزی با رنگ خاکستری به دیوار متصل میشوند . همچنین از یک فضای پرت در انتها این دیوار برای شلف های برجسته دیگر استفاده کردیم که همان طراحی و کانسپت دیگر شلف ها را در خود دارند . دیوار انتهایی این فضا هم با سنگ و چوب تکمیل شده است ، یک دیوار کاملا سنگی که بر روی آن یک باکس چوبی با نورپردازی های مخفی قرار گرفته است ، همچنین از همان سنگ دیوار در پایین این قسمت یک سکو ساخته شده است برای قرار گیری اکسسوری های لازم . بهتر است در اینجا به این موضوع اشاره داشته باشیم که تمام اکسسوری های این دفتر از سنگ ساخته و طراحی شده اند از جمله میزهای کنفرانس و مدیریتی که بیشتر بتوان شخصیت یک شرکت که در حوزه سنگ فعالیت میکند را نشان داد .

اتاق مدیریت

دیوار پشت میز مدیریت را در بازسازی ساختمان کاملا با یک دکور و کتابخانه چوبی پوشش دادیم . طراحی این کتابخانه کاملا مطابق با سبک و کانسپت مدرن مینیمال طراحی گردیده است و از همان سه رنگ اصلی یعنی خاکستری ، سفید و چوب استفاده شده است . طراحی که به صورت کاملا مدرن از بخش های بسته ، باز ، شلف و ... به صورتی کاملا مدرن طراحی گردیده است . میز مدیرت هم کاملا از سنگ و فلز ساخته شده است که با دیگر اکسسوری های فضا همخوانی داشته باشد .

فضای کارمندی

در یک اتاق کاملا به فضای کارمندی و کاری در تعمیرات ساختمان تخصص یافته است . رنگ این اتاق کاملا خاکستری میباشد که از یک لاین چوبی برای میز کار استفاده کردیم که طراحی مینیمال ما را حفظ کند و همچنین در بالای این میزها از کتابخانه ای برای رفع نیازهای کارمندان و طبقه بندی اسناد و مدارک بهره بردیم که طراحی این کتابخانه ها به صورت مدرن با رنگ خاکستری و بخشی از چوب که نمادی دکوراتیو و شلفی دارد صورت گرفته اند .

فضای میتینگ و استراحت

همچنین یک فضای میتینگ خاص و استراحت هم برای این دفتر در نظر گرفته شده است ، این فضا دارای مرز خاص و دیوار کشی نمیباشد بلکه تنها با رنگ خاکستری و ترکیب آن با رنگ سرمه ای از دیگر فضاها متمایز میشود . این فضا یکی از نقاط برجسته بازسازی ساختمان اداری ما را شکل میدهد . در اصل وجود این گونه فضاهای باز در ادارات و دفاتر کاری در دنیای امروز به دلیل بالابردن پرستیژ کاری و همچنین صمیمیت بیشتر کارمندان امری واجب در بازسازی و دکوراسیون داخلی شده است .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :