برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

طراحی شیرینی فروشی

9 / 10
از 52 کاربر

پروژه طراحی مغازه شیرینی فروشی به کارفرمایی آقای مظاهری جهت طراحی و اجرا به گروه معماری هیرادکو سپرده شد . پروژه ای به متراژ 100 مترمربع واقع در صادقیه تهران که با توجه به قرار گیری در خیابانی مهم نیازمند یک طراحی خاص و منحصر به فرد بود که بتواند مشتری ها را به خود جلب کند و در رقابت با دیگر همکاران خود موفقیت چشم گیری داشته باشد و بتواند به نوعی خاص ترین شیرینی فروشی منطقه را شکل دهد .

با توجه به این مسئله که دکوراسیون داخلی تجاری و دکوراسیون مغازه امروزه بسیار در کسب و کار و جلب مشتری تاثیر دارد و یک دکوراسیون خاص و منحصر به فرد باعث میشود که مشتری های بیشتری به سمت مغازه شما جذب شوند شرکت دکوراسیون داخلی هیرادکو تمام سعی خود را در ایجاد یک دکوراسیون منحصر به فرد در منطقه برای این شیرینی فروشی در نظر گرفت . در دکوراسیون داخلی یک مغازه علاوه بر رعایت اصول در طراحی دکوراسیون مغازه رعایت شود و استاندارد های خاص خود را دارد ، سبک و شیوه طراحی و جلوه بصری یک دکوراسیون داخلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به همین منظور مهندسین و طراحان شرکت بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی هیرادکو سبک کلاسیک را برای کانسپت اصلی طراحی و دکوراسیون داخلی در نظر گرفتند که مورد قبول کارفرما قرار گرفت . از خصوصیات و ویژگی های بارز این سبک میتوان به زیبایی و شکوهی که به دکوراسیون داخلی میبخشد اشاره کرد ، علاوه بر این ماهیت سبک کلاسیک و جزییات بکار رفته در این سبک کاملا با یک مغازه شیرینی فروشی مطابقت دارد و میتواند شخصیت و پرستیژی کاملا در خور و منحصر به فرد به برند و مغازه شیرینی فروشی ببخشد .

حال سعی میکنیم توضیحات مختصری در باب طراحی این مغازه شیرینی فروشی که توسط شرکت معماری هیرادکو طراحی شده است را بیان کنیم :

 

طراحی پلان و چیدمان

یکی از اصلی ترین مسائل در طراحی داخلی مغازه نوع دسترسی مشتریان به کالاها و طریقه طی یک مسیر مشخص و راهنمایی شده برای مشتریان است . طراحی پلان و چیدمان ویترین ها و کانترها باید به گونه ای باشد که مشتری در نگاه اول متوجه جاگذاری تمام موارد مانند کانتر خرید ، ویترین کیک ها ، ویترین شیرینی های تر و ... شود تا به راحتی به سمت هدف خود راهنمایی شود علاوه بر نمایان بودن قسمت های مختلف باید مسیری مشخص از ورودی مغازه تا خروجی مغازه وجود داشته باشد که این مسیر در طول خود مشتری را کاملا با تمامی بخش ها آشنا کند و ویترین های مختلف را به او نشان دهد . در طراحی پلان و چیدمان ویترین ها و یخچال های مورد نظر ما از یک فرم خطی استفاده کردیم ، با توجه به قرار گیری یک ستون در مرکز مغازه از این ستون برای تعریف مسیر حرکت مشتری بهره جستیم و مسیر هدایت مشتری را از ورودی تا انتهای مغازه و کانتر کیک پیش بردیم و از آنجا به سمت خروجی مسیر را ادامه و هدایت کرد به این ترتیب مشتری در طی این مسیر به تمامی بخش ها راهنمایی میشود علاوه بر این از یک استند کوتاه در مرکز و ادامه ستونی که در مرکز مغازه وجود داشت استفاده کردیم که باعث میشود مشتری در قدم اول ورود خود به مغازه بتواند تمام بخش ها و ویترین ها را مشاهده کند و به راحتی و سریع ترین زمان به سمت بخش مورد نظر خود برسد .

پالت رنگی

با توجه به سبک کلاسیکی که برای طراحی و دکوراسیون داخلی این مغازه شیرینی فروشی در نظر گرفتیم باید از ترکیب و تنالیته رنگی روشنی استفاده میکردیم که بتواند به بهترین شکل جزییات و نقوش در نظر گرفته در طراحی را نشان دهد به همین منظور از رنگ سفید به عنوان رنگ غالب طراحی استفاده کردیم که دارای هارمونی کامل با سبک کلاسیک و مغازه شیرینی فروشی است علاوه بر این از خصوصیات رنگ سفید میتوان به حس پاکیزگی که به مشتری میبخشد و همچنین بزرگ و دلباز نشان دادن فضا اشاره کرد . ما در کنار رنگ سفید از رنگ طلایی استفاده کردیم که به زیبایی با رنگ سفید ترکیب میشود و کومپوزیسیون خاصی را شکل میدهد علاوه بر این رنگ طلایی از شاخصه های اصلی سبک کلاسیک به حساب می آید و شکوه و زیبایی خاصی را به دکوراسیون داخلی میبخشد .

جزییات و نقوش به کار رفته

همانطور که اشاره کردیم سبک کلاسیک بدون جزییات و نقوش و حکاکی های خود غیر قابل تعریف است . در طراحی این مغازه سعی کردیم از حکاکی و نقوش متنوع ولی دارای هارمونی کامل با مغازه شیرینی فروشی و  دیگر عناصر استفاده کنیم . از عناصری و جزییاتی که به طور خاص در طراحی در نظر گرفتیم میتوان به این موارد اشاره کرد :

  • سر ستون ها : شاید وجود ستون نعمتی در طراحی داخلی این مغازه بود زیرا با طراحی جداره ستون و یک سرستون بسیار زیبا برای آن توانستیم یک اثر منحصر به فرد را بوجود آوریم که بتواند کانسپت طراحی ما را به خوبی نشان دهد و پتینه کاری هایی که بر روی سر ستون انجام شده است جلوه نابی را به محیط بخشیده است .
  • نقوش و حکاکی های روی ویترین ها : یکی دیگر از عناصری که به خوبی در طراحی داخلی به چشم میخورد نقوش و حکاکی های روی ویترین ها هستند که دارای هارمونی کامل و ارتباط بصری کامل با هم هستند و پتینه شدن قسمت های مختلف آنها زیبایی دوچندانی به دکوراسیون داخلی بخشیده است .
  • دو دیوار طراحی شده ورودی : دو دیوار ورودی و خروجی به شکلی کاملا خاص و یونیک طراحی شده اند ، یک نقش پیچیده و زیبا کل دیوار را پوشش داده است که در زیر این نقش سطح طلایی قرار گرفته که باعث جلوه دو چندان این دیوار شده و قدرت بیشتری را به این دیوار بخشیده است .
  • آیینه های دکوراتیو : استفاده از آیینه های دکوراتیو علاوه بر زیبایی خاصی که به فضا میبخشند باعث ایجاد حس شفافیت و صادق بودن را به مشتری القا میکنند و ایجاد یک حس قابل اعتماد بودن را به مشتری میبخشند .

طراحی سقف

طراحی سقف یکی از عناصر معماری برجسته دکوراسیون داخلی بحساب می آید به همین منظور در طراحی آن سعی کردیم یک حجم یونیک و منحصر به فرد را ایجاد کنیم . استفاده از دو سطح سقف که سطح بالایی از یک سطح مشبک تشکیل شده است که این جدا کننده این سطوح را ابزار های مشخص سبک کلاسیک انجام میدهند و همچنین بخش های کناری و دور این سطح را از آیینه های دکوراتیو استفاده کردیم که به زیبایی سقف و دکوراسیون داخلی کمک بسزایی کرده اند . همچنین در سطح پایینی سقف از ابزارهای مخصوص سبک کلاسیک که با پتینه کاری ها کامل شده اند استفاده کردیم ، به جرات میتوان گفت این ابزارها و پتینه کاری جوهره و قسمت اصلی دکوراسیون مغازه  را تشکیل میدهند .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :