برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

بازسازی و طراحی داخلی روف گاردن و منزل خانم سالمی در فشم تهران

9 / 10
از 52 کاربر

این پروژه به منظور بازسازی و دکوراسیون داخلی و روف گاردن به متراژ 100 مترمربع که 50 متر مربع آن روف گاردن و 50 مترمربع دیگر آن فضای داخلی فراگرفته است و در منطقه ای بسیار زیبا و با دید های منظر متنوع و جذاب و طبیعی در منطقه فشم تهران واقع شده است . این پروژه به کارفرمایی خانوم سالمی جهت بازسازی و طراحی داخلی به شرکت بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی هیرادکو سپرده شد .

در ابتدای امر و بعد از تهیه نقشه های اولیه از ملک و بدست آوردن متراژ تمام جزییات خانه و روف گاردن، تیم طراحان و مهندسان شرکت هیرادکو به تجزیه و تحلیل و آنالیز خواسته های کارفرما پرداختند و در انتها با مطالعات اولیه و آنالیز های انجام شده به کلیات مفیدی از سبک ، کانسپت و فضاهای مورد نیاز و متریال های مصرفی رسیدیم .با توجه به بستر طراحی و روف گاردن و سقف شیب دار کل خانه ، سبک و کانسپت طراحی را با توجه به سبک روستیک که تلفیقی از تلکنولوژی مدرن و سبک های سنتی و کلاسیک است در نظر گرفتیم که این سبک با توجه به خصوصیات و ویژگی هایی که دارد بسیار مناسب این پروژه است و میتواند به خوبی حال و هوایی گرم و روستایی به طراحی و دکوراسیون ما ببخشد و همچنین استفاده از تکنولوژی های روز و مدرن نیاز های امروزی و روزمره کارفرما را میتواند به خوبی برآورده کند . علاوه بر سبک روستیک ما از یک فضای جکوزی و بازی در روف گاردن استفاده کردیم که دارای سقف های متحرک و باز شونده هستند که مفصل در ادامه به آنها اشاره میکنیم . حال به توضیحاتی در باب دکوراسیون داخلی خانه و طراحی روف گاردن میپردازیم و هر بخش را به صورت جداگانه شرح میدهیم .

دکوراسیون داخلی منزل

نشیمن و آشپزخانه

با توجه به پلان ناهماهنگ وضعیت نامناسب قبل از بازسازی ساختمان تصمیم بر طراحی چیدمان و تغییرات اساسی در نقشه و پلان خانه زدیم که باعث شد فضاهای نشیمن و آشپزخانه ما بیشتر و دلباز تر شوند . همچنین با توجه به سبک روستیک و سقف شیب دار ما برای پوشش دیوارها از متریال آجر استفاده کردیم که علاوه بر عایق مناسب حرارتی که برای این منطقه بسیار مفید است گرما و آرامشی دلپذیر را به فضای نشیمن و دکوراسیون داخلی ما میبخشد . در کنار آجر از چوب که از الزامات سبک روستیک است استفاده کردیم و هارمونی کاملی با آجر در دکوراسیون داخلی پدید آوردیم چوب ها در دکوراسیون آشپزخانه و همچنین در طراحی سقف نقش اساسی ایفا میکنند . طراحی سقف به شکلی است که از خطوط موازی شکل گرفته که علاوه بر تاکید بر شیب دار بودن سقف به زیبایی آن می افزاید . خطوط سقف از سه متریال آیینه ، چوب و رنگ سفید شکل میگیرند که با یک ریتم مناسب و طراحی شده در کنار هم طراحی سقف ما را کامل میکنند .

در طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه از رنگ سفید در کنار متریال چوب استفاده کردیم که علاوه بر کنتراستی که ایجاد میکنند باعث دلبازی و بزرگتر دیده شدن فضای ما میشوند . کابینت های هایگلاس در ترکیب با کابینتهای چوبی با طراحی مدرن فضای دکوراسیون آشپزخانه ما را یونیک و خاص میکنند . استفاده و طراحی از یک بار مفصل از خواسته های کارفرما بوده است که توانستیم با طراحی مناسب این بار را با کابینتهای آشپزخانه ترکیب کنیم و به یک حجم منسجم و هماهنگ برسیم . رنگ و بافت سنگ های بین کابینتی هم باید دارای هارمونی کامل با سبک روستیک و متریال غالب ما در دیوارها یعنی آجر میبودند و ما هم به این نکته در طراحی خود توجه کردیم . در طراحی سقف آشپزخانه سقف را مسطح در نظر گرفتیم تا دکوراسیون کابینت ها به شکلی مناسب قرار بگیرند . در سقف اشپزخانه از یک آسمان مجازی با قاب های چوبی بهره بردیم که زیبایی خاصی را به آشپزخانه ما بخشیده است .

تی وی وال و یا فضای کنسول تلویزیون را هم به شکلی کاملا مدرن با الهاماتی از سبک روستیک طراحی کردیم که از فضای بین ستون و دیوار برای این کار توانستیم استفاده کنیم ولی مجبور به جابجایی و عقب بردن کمی از دیوار شدیم که فضای نشیمن و فضای تلویزیون ما را ایجاد کند . طراحی نورهای مخفی با استفاده از کناف در تی وی وال و استفاده از یک درختچه بونسای بر روی کنسول تلویزیون طراحی ما را کاملا خاص و یونیک کرده است . در اخر هم خالی از لطف نیست که به کفپوش انتخابی اشاره کنیم که حتما باید لمینیت و یا پارکت باشد که هارمونی و هماهنگی سبکی و کانسپتی دکوراسیون داخلی را از بین نبرد و ما در طراحی هم به این نکته توجه خاصی نشان دادیم .

اتاق خواب مستر و سرویس حمام

این خانه دارای یک اتاق خواب مستر با یک سرویس حمام است . با توجه به نیاز کارفرما به فضای زیادی برای  کمد دیواری در طراحی نقشه و پلان فضاهای مناسب و خوبی را برای کمد دیواری در نظر گرفتیم که میتواند نیازهای کارفرما را به خوبی برآورده کند . آینه ها یکی از اجزای اصلی در کانسپت طراحی اتاق ما هستند که در علم و هنر فنگ شویی هم به استفاده از آینه بسیار توجه و تاکید شده است و از نظر روانشناسی تاثیرات بسیار مفیدی بر روحیات ساکنین میگذارد . ما از آیینه ها بر روی در کمد دیواری ها و همچنین سقف اتاق خواب استفاده کردیم . استفاده از آینه های دکوراتیو بر روی سقف زیبایی دوچندان را به محیط ما بخشیده اند و یک اتاق خواب مستر منحصربه فرد و خاص را ایجاد کرده اند .بهمراه استفاده از آینه از پوسترهای دیواری  در کنار طراحی چوبی دیوار و فضای تخت خواب طراحی اتاق خواب مستر پروژه کامل میشود .

یکی از شاخصه های اصلی این پروژه سرویس حمام شیشه ای آن است که نمونه های آن در کشور بسیار اندک هستند . کف حمام را از پوشش سه بعدی اپوکسی و سقف را از نوع کشسان بهره بردیم که با پوستر دیوار مقابل حمام همخوانی کامل داشته باشند . دوش سقفی و زیبایی که برای حمام استفاده کردیم ویژگی اصلی سرویس حمام شیشه ای ما است .

دکوراسیون روف گاردن

ما در طراحی و بازسازی روف گاردن ، محیط خود را به سه بخش و فضا  تقسیم کردیم فضای بسته جکوزی با قابلیت باز و بسته شدن سقف ، فضای نیمه بسته گیم روم( بازی ) با سقف متحرک و فضای باز نشیمن که هر یک را در ادامه توضیح میدهیم . ولی موتیف ها و المان های خاصی را برای کل روف گاردن در نظر گرفتیم که فضای روف گاردن ما را تکمیل میکنند . استفاده از فلاور باکس های چوبی در دو سمت ورودی اصلی و استفاده از بامبوهایی برای حفظ محرمیت و تکمیل پوشش گیاهی زیبایی خاصی را به روف گاردن ما بخشیده اند . همچنین یکی از المان ها و موتیف های اساسی در طراحی روف گاردن ما گرین وال ها و دیوارهای سبز ما هستند . که تمامی دیوارهای خانه را پوشش میدهند این کار علاوه بر زیبایی که به روف گاردن می بخشد و یک فضای کاملا سبز و طبیعی را ایجاد میکند مانند یک عایق حرارتی عمل کرده و اجازه ورود سرما و خروج گرما را از خانه نمی دهد .

همچنین موانعی در روف گاردن وجود داشت که میلگردهای انتظاری بودند که فضای روف گاردن ما را از هارمونی خارج میکردند ما برای حفظ دکوراسیون و هارمونی فضا از این برآمدگی های روف گاردن برای فانوس های خارجی استفاده کردیم که زیبایی خاصی را به دکوراسیون روف گاردن ما می بخشند و همچنین فضایی رویایی را در شب برای ما ایجاد می کنند .

یکی دیگر از شاخصه های اصلی روف گاردن زیبایی کفپوش ان است که از ترکیبی بین سنگ و چمن های مصنوعی شکل گرفته است و تمام کف روف گاردن ما را غیر از جکوزی پوشش میدهد این کفپوش علاوه بر زیبایی و کارایی که دارد محیط ما را کاملا سبز و طبیعی جلوه میدهد . و شاید همن نوع از کفپوش است که طراحی روف گاردن ما را از دیگر نمونه ها متمایز و خاص می کند .

جکوزی

فضای جکوزی ما در روف گاردن نقطه عطف طراحی ما به حساب می آید و زیبایی اصلی روف گاردن ما را بر عهده دارد . ما در روف گاردن یک فضای بسته با سقفی متحرک برای جکوزی در نظر گرفتیم . این سقف متحرک با قابلیت باز و بسته شدن این امکان را به ما میدهد که علاوه بر حفظ محرمیت فضا بتوان از جکوزی در فصول مختلف سال استفاده کرد . برای پوشش کف جکوزی از ترموود استفاده کردیم و در مقابل جکوزی از یک تخت برای نشیمن بهره گرفتیم . دیوارهای آجری و پوشش چوب کف جکوزی فضای ما را گرم و دلپذیر می کنند . استفاده از شلف هایی بر روی دیوار و یک رادیاتور هم در این فضا دکوراسیون جکوزی ما را تکمیل میکنند .

فضای نشیمن

در مقابل در ورودی روف گاردن فضای نشیمن ما قرار دارد که از مبل های چوبی با لمسه کوبی های چرمی در بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی استفاده کردیم و طراحی این مبلمان کاملا منطبق بر فضای روف گاردن ما شکل گرفته است . در مرکز این مبلمان ما یک فایر باکس قرار دارد که به شکلی طراحی شده است که نیازهای باربیکیویی کارفرما را هم برآورده کند . و همچنین از آتش و زیبایی آن بتوان در جمع های دوستانه استفاده کرد و گرمی وصف نشدنی را به روف گاردن ما ببخشد . از نورهای ال ای دی هم برای تکمیل این مبلمان استفاده کردیم که در شب میتواند فضایی زیبا را بوجود بیاورند .

فضای بازی

در کنار فضای نشیمن ما یک فضای بازی با یک تاب دو نفره قرار دارد  که به نوعی یک فضای نیمه بسته به حساب می آید زیرا دارای یک سقف متحرک است و می توان در صورت نیاز آن را باز و بسته کرد و در تمامی فصول از این فضا استفاده بهینه را برد .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :