برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

بازسازی و دکوراسیون منزل آقای خلفی در گیشا

9 / 10
از 52 کاربر

پروژه فوق به منظور بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل به شرکت بازسازی ساختمان هیرادکو سپرده شد. این پروژه  به متراژ 100 متر مربع واقع در محله گیشا تهران به کارفرمایی آقای خلفی  است .

با توجه به تمایلات و خواسته های کارفرما سبک و کانسپت طراحی به صورت مدرن و با الهاماتی از سبک های مینیمال و آرت دکو صورت پذیرفت . در پروژه های بازسازی منزل و دکوراسیون داخلی در ابتدای امر با توجه به خواسته ها و نیازهای کارفرما پیشنهادات سبکی و کانسپت طراحی در نظر گرفته میشود و با توجه به سبک و کانسپت بازسازی پیشنهادات متریالی و جزییاتی اجرایی داده میشود و در صورت موافقت و تغییرات کارفرما طراحی پلان های دوبعدی و در نهایت طرح های سه بعدی انجام میپذیرد .

در این پروژه ما از سبک های مدرن و الهامات زیرشاخه های سبک مدرن مانند سبک های آرت دکو استفاده کردیم که برای توضیحات بیشتر هر یک از فضاهای طراحی شده را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار میدهیم .

هال و پذیرایی

در طراحی فضاهای نشیمن و عمومی این پروژه از رنگ های روشن مانند سفید و تنالیته رنگ های کرم و براق استفاده کردیم که با توجه به ابعادکوچک فضای هال و پذیرایی و نورگیری کم این فضا  این رنگ ها به دلبازتر کردن محیط و روشنی فضا بسیار کمک میکنند . همانطور که گفتیم یکی از کانسپت های طراحی ما سبک آرت دکو بوده است که از مشخصه های آن بهره گرفتن از نقش و نگارهای خاص و انتزاعی ، کاغذ دیواری های تلفیقی مدرن و کلاسیک و آیینه های الهام گرفته از خورشید است . که ما در این فضا از تمامی این موراد با رعایت هارمونی و هماهنگی بین آنها استفاده کردیم . استفاده از کنسول و یک آیینه خورشیدی و طراحی یک دیوار با آیینه های دکوراتیو به دعوت کنندگی فضای ورودی کمک میکنند . طراحی فضای تلویزیون و کنسول آن به شکلی است که علاوه بر زیبایی و چشم نوازی کاغذ دیواری پشت خود را به شکلی مناسب نمایش دهد و موجب کور شدن آن نشود . برای جدا کردن بخش ورودی از فضای نشیمن از یک پارتیشن شیشه ای سندبلاست که  دارای طرحی زیبا است استفاده کردیم که میتواند به محرمیت فضای نشیمن کمک بسزایی کند .

آشپزخانه

بازسازی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه با رعایت استانداردهای فضایی آشپزخانه و با هماهنگی و هارمونی کامل با سبک و کانسپت اتاق نشیمن طراحی شده است . استفاده از رنگ های روشن و سفید به دلبازی و پاکیزگی فضا کمک میکند . استفاده از کابینت های هایگلاس به درخشندگی و افزایش نور محیطی کمک میکنند که در این آشپزخانه که از نور طبیعی کمی برخوردار است نکته بسیار مهمی است . قسمتی از آشپزخانه را با یک نیمکت طراحی کردیم که لمسه کوبی های با رنگ فیروزه ای و آبی بر روی آن قرار گرفته که به کنتراست فضایی و رنگی ما کمک میکند و طراحی اشپزخانه ما را یونیک و خاص کرده است . انتخاب نوع و طرح کاشی های بین کابینتی کاملا منطبق با سبک آرت دکو است و هارمونی آشپزخانه را با کانسپت کلی خانه حفظ میکند . در سقف آشپزخانه هم از کناف به همراه طرح های سی ان سی شده استفاده میکنیم که باعث زیبایی بیشتر فضا و دکوراسیون آشپزخانه ما میشود .

اتاق خواب ها

در بازسازی ساختمان این پروژه ما دو اتاق خواب داریم که یکی از اتاق خواب ها به عنوان اتاق خواب مستر و دیگری به عنوان اتاق خواب کودک در نظر گرفته شده است . در اتاق خواب ها از سبک آرت دکو فاصله گرفتیم زیرا این سبک برای فضاهایی مثل اتاق خواب مناسب نیست . در اتاق خواب مستر از ترکیب رنگ های صورتی ، بنفش و سفید استفاده کردیم که از رنگ های مناسب و پرطرفدار در اتاق خواب است . طراحی دکورهای چوبی و میز مطالعه و کار هم کاملا با سبک مدرن و نیازهای کارفرما طراحی شده اند و زیبایی آنها به دکوراسیون اتاق بسیار کمک میکند . طراحی سقف و نورهای مخفی و کاغذ دیورای هم هارمونی کاملی با فضای اتاق دارند .

در اتاق خواب کودک از رنگ ها و طرح های شاد با تنالیته رنگی زرد و سبز استفاده کردیم که علاوه بر زیبایی و تحرک ، آرامشی درونی دارد و در روانشناسی محیطی و روانشناسی کودک استفاده از رنگ سبز پیشنهاد میشود. طراحی میز مطالعه با استفاده از فضای پنجره به کارایی و جذابیت این قسمت کمک میکند .

سرویس های بهداشتی و حمام

در بازسازی و تعمیرات ساختمان سرویس بهداشتی از سرامیک و کاشی های سفید در ترکیب با سنگ های زینتی کرم استفاده کردیم که زیبایی و کنتراست خوبی به فضای سرویس ما مبیخشند . طراحی روشویی و آینه و دیوار پشت آن هم به صورت حرفه ای و با دقت فراوانی انجام گرفته است . در سرویس حمام از کابین دوش شیشه ای استفاده کردیم که علاوه بر زیبایی فضای حمام ما را به فضایی لوکس و شیک تبدیل میکند . استفاده از دو نوع کاشی با رنگ های مشابه ولی طرح های متفاوت هارمونی و یکدستی فضا را حفظ میکند .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :