برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

بازسازی و دکوراسیون داخلی خانواده حقیقی

9 / 10
از 52 کاربر

این پروژه با متراژی بالغ بر 160 متر مربع و برخورداری از یک فضای بزرگ ورودی ، 2 اتاق خواب و یک اتاق خواب مستر که از قابلیت ها و ویژگی های خوب این خانه بودند شکل گرفته بود و برای بازسازی به شرکت معماری و بازسازی ساختمان  هیرادکو سپرده شد . از محدودیت ها و نیاز های خانواده حقیقی کوچک بودن فضای حال و پذیرایی و بلاخص فضای آشپزخانه بود که نسبت به یک خانه 160 متر مربعی از تناسبات خوبی برخوردار نبودند .در همین راستا برای افزایش و بالابردن فضاهای اشپزخانه و پذیرایی این خانه طراحی  بر محوریت کاربردی کردن این دو فضا شکل گرفته است . در همین راستا سبک و کانسپت طراحی در آشپزخانه و پذیرایی این خانه به شکل مدرن با الهام از رنگ های چوب و قهوه ای و کرم شکل گرفت که علاوه بر زیبایی و جلوه خاص این نوع از طراحی سبک مدرن میتواند به بازگشایی بصری فضا و همچنین گسترده شدن فضای خانه کمک بسزایی کند . حال ما برای آشنایی بیشتر با روند طراحی این پروژه در مورد هر یک از فضاها و نوع طراحی و تغییرات آن توضحات مختصری خواهیم داد که با چگونگی روند طراحی و بازسازی شرکت طراحی داخلی و بازسازی هیرادکو بیشتر آشنا شوید .

حال و پذیرایی

همانطور که پیشتر اشاره کردیم از محدودیت ها و خواسته های کارفرما در بازسازی این خانه بزرگتر کردن فضای عمومی و یا همان نشیمن خانه توسط شرکت بازسازی ساختمان  بود . به همین دلیل ما سعی کردیم که فضای ورودی را که به شکلی نامناسب بزرگ بود را کمی کوچک کنیم تا بتوانیم محیط نشیمن بزرگتری داشته باشیم . ولی در این راستا برای کاربردی تر کردن فضای ورودی طراحی یک فضای کفش کن و کلوزت مخصوص رخت و کفش را در این فضا طراحی کردیم . از ویژگی های این کلوزت وجود یک نشیمن مناسب و عالی برای راحتی ساکنین میباشد که به زیبایی و جذابیت این فضا کمک بسیاری کرده است .ولی حال اگر بخواهیم به دکوراسیون داخلی و کانسپت طراحی فضاهای نشیمن و پذیرایی بپردازیم در ابتدا باید اشاره کنیم که طراحی این فضا با توجه به فورنیچر و مبلمان خانوده که از قبل داشتند طراحی گریده است و با تلفیقی از سبک های مدرن و کلاسیک شکل گرفته است ، دیوارهای دکوراسیون داخلی این فضا با قاب بندی های نئوکلاسیک که در مرکز آنها از کاغذ دیواری های متفاوت و همسو با فورنیچر انتخاب شده است تکمیل میشود . همچیندر ادامه تعمیرات ساختمان  دیوار ها را یک قاب آینه کاری طراحی کردیم که به مبلمان کلاسیک خانواده بیشتر نزدیک شویم و همچنین میدانیم که تا چه حد در هنر طراحی داخلی به وجود آینه در خانه تاکید میشود و به پویایی انرژی های مثبت در منزل کمک بسزایی میکند . علاوه بر مبلمان ، کارفرما دکورهای خاصی داشتند که مایل بودند فضایی خاص برای آنها در نظر گرفته شود که ما در طراحی tv wall  و یا همان دکور و دیوار تلویزیون بخش های خاصی را برای این اکسسوری ها در نظر گرفتیم . دکور تلویزیون که از دو بخش بزرگ کناری برای اکسسوری های بزرگ  به همراه بخش میانی که دارای یک کنسول جدا از زمین که بر روی دیوار نصب میشود و یک صفحه سنگی برای نصب تلویزیون تشکیل میشود که پشت این صفه نورپردازی های مناسبی انجام گرفته که به تمرکز و محوریت فضا کمک شایانی میکند .

آشپزخانه

در مقدمه این مقاله به موضوع آشپزخانه اشاره کوتاهی داشتیم ، در اصل یکی از اهداف اصلی خانواده حقیقی برای بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل کوچکی و غیر کاربردی بودن فضای آشپزخانه بود که در همین راستا ما در طراحی آشپزخانه دیوار محدود کنده فضا را برداشتیم و آشپزخانه را در ضلع جنوبی خانه امتداد دادیم که در این حالت بیشترین تعداد کابینت ها را برای خانه مهیا کنیم . سبک و رنگ بندی در طراحی آشپزخانه از ترکیب چوب و ورقه های هایگلاس سفید شکل گرفته است که علاوه بر کنتراست بسیار عالی که به اشپزخانه میدهند و با دیگر فضاهای خانه هارمونی دارند باعث گستردگی بیشتر بصری فضای خانه میشوند . همچنین از یک جزیره با ابعادی مناسب در مرکز آشپزخانه استفاده کردیم که به نوعی جداکننده فضاهای نشیمن و آشپزخانه میباشد . طراحی و سبک کلی جزیره و کابینت ها تماما مدرن و مینیمال هستند که با توجه سلیقه خواسته کارفرما شکل گرفته است . همچنین کارفرما خواهان پنهان شدن تمام وسایل آشپزخانه در کابینت ها مخفی شوند که به همین دلیل ما عمق کابینت ها را 70 سانتی متر در نظر گرفتیم تا به راحتی بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم . در کنار این مسائل برای طراحی سقف آشپزخانه از دو منبع نوری که با طراحی چوبی سی ان سی شده تکمیل کردیم که بیشتر بتوانیم هارمونی بیشتری را بین آشپزخانه و فضای نشیمن که دارای کانسپتی نئو کلاسیک است پدید آوریم .

خالی از لطف نیست که اشاره کنیم که در این بازسازی ساختمان  کف تمامی خانه با لمینت ها پوشش داده شده اند که رنگ و نوع آنها به شکلی انتخاب شده است که کنتراست فضای بصری فضا را از بین نبرند و به نوعی توجه را به دکورهای چوبی و کابینت ها منعطف کنند .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :