برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

بازسازی ساختمان در پاسداران تهران

9 / 10
از 52 کاربر

پروژه طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منزلی واقع در محله پاسداران تهران به کارفرمایی خانواده خیرالهزاده به متراژ 120 متر مربع به شرکت بازسازی ساختمان هیرادکو به سرپرستی مهندس موسوی سپرده شد . با توجه به نیازهای کارفرما مبنی بر نداشتن هیچگونه دکور شیشه ای به دلیل داشتن فرزند خردسال و همچنین علاقه به گل و گیاه و آکواریوم و ماهی و خواستن طراحی با تلفیق سبک های مدرن و کلاسیک گروه معماری هیرادانا دست به بازسازی و طراحی این پروژه زدند .

در این پروژه بازسازی منزل سعی کردیم ، طراحی به گونه ای باشد که تمام خواسته ها و نیازهای کارفرما را به شکل زیبا و مهندسی شده برآورده کند . برای رسیدن به تلفیقی از سبک های مدرن و کلاسیک از چوب و ورقه های چوبی برای دکوراسیون غالب استفاده کردیم که علاوه بر داشتن یک نمای مدرن دارای ماهیتی کلاسیک و آنتیک است . دکوراسیون خانه را باید کاملا همگون و با حفظ هارمونی طراحی کرد و ما هم با این اصل کلی خانه را طراحی و دکوراسیون کردیم . حال بهتر است به اختصار فضاهای طراحی شده را مورد بررسی قرار بدهیم.

آشپزخانه

با توجه به وجود یک فضای راهرو مانند در آشپزخانه که عرض کمی هم دارد دست به طراحی زدیم و اولیویت ما استفاده بهینه از این راهرو که به شکلی پرت در گذشته مورد استفاده قرار میگرفت شد . ما از این فضا به عنوان مطبخ استفاده کردیم و گاز و پکیج دیواری خود را در این راهرو طراحی کردیم به این ترتیب این فضا به یک فضای خصوصی پخت و پز تبدیل میشود و به شکلی کاملا بهینه و عالی از این فضا میتوان استفاده کرد . در مورد طراحی کابینتها و بازسازی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه با توجه به سبک انتخابی از ترکیب چوب ها و ورقه های های گلاس کرم و قهوه ای سوخته بهره گرفتیم تا علاوه بر کنتراست جالبی که به فضا میدهند با کانسپت کلی بازسازی خانه هارمونی داشته باشد . تمام لوازم آشپزخانه در کابینتها جاگذاری شده است و هیچ لوازمی بیرون از کابینتها دیده نمیشود . همچنین از قفسه و شلفهایی در طراحی کابینتهای آشپزخانه که هم در دو طرف پنجره دیده میشوند و هم در کنار یخچال هستند. شلف های کنار پنجره نیاز و خواسته کارفرما را مبنی بر داشت گل و گیاه بر آورده میکند و همچنین قفسه های کنار یخچال با توجه به نبود بوفه های شیشه ای در دکوراسیون میتوانند به راحتی این نیاز طراحی را برآورده کنند که هم از آشپزخانه و هم از اتاق نشیمن به این قفسه ها دید وجود دارد . در وسط آشپزخانه هم یک جزیره قرار دادیم که سنگ روی آنهم از کناره ها تا پایین آمده است که طرحی مدرن را برای ما ایجاد میکند.

TV ROOM

فضای تلویزیون که بخش مهمی از بازسازی منزل  را شکل میدهد برای راحتی خانواده نزدیک به آشپزخانه در نظر گرفته شد . از دو ستونی که بین آشپزخانه و پذیرایی وجود دارد استفاده کردیم و کنسول تلویزیون را در بین این دو قرار دادیم و همچنین نمای این ستون ها را با چوب دکوراسیون کردیم تا یک کنسول بزرگ و شیک تلویزیون داشته باشیم همچنین خود کنسول مرکزی را با ارتفاعی از زمین بین این دو ستون جاگذاری کردیم که علاوه بر داشتن زیبایی مدرن و تکی که ایجاد میکند خطری را برای فرزند خردسال خانواده ایجاد نکند . دیوار پشت تلویزیون را از آجرهای دکوراتیو استفاده کردیم که برای ما تلفیق سبک های مدرن و کلاسیک را به راحتی ایجاد میکند البته نوع و رنگ این آجرها بسیار مهم است تا با کانسپت طراحی همخوانی داشته باشد.

فضای غذاخوری و آکواریوم دیواری

فضای ناهار خوری را با آکواریوم دیواری که داشتن آکواریوم هم اولویت های کارفرما بود دکوراسیون کردیم این آکواریوم دیواری که  با کمدهایی در پایین و بالای خود کامل میشود و از جنس چوب هستند زیبایی خانه را دوچندان کرده است و به فضای غذاخوری یک هویت و معنای خاص بخشیده است . یک پوستر دیواری هم در دیوار شرقی این فضا قرار گرفته که بصورت تک است و یونیک بودن این بخش را بیشتر میکند .

پذیرایی

فضای پذیرایی و فضای نشیمن یا تلویزیون با هم یکی بودند و ما در بازسازی و دکوراسیون داخلی برای جدا کردن این دو فضا از یک پارتیشن چوبی با طرح های زیبا استفاده کردیم که میتواند به خوبی این دو محیط را از هم جدا کند ولی ارتباط بصری و حسی را بین پذیرایی و نشیمن حفظ کند . نقطه عطف طراحی پذیرایی پنجره و طراحی و دکوراسیونی است که برای پنجره در نظر گرفتیم . در دو طرف پنجره از فلاور باکس های بزرگ استفاده کردیم و در مرکز و بین این دو فلاور باکس که زیر پنجره قرار میگیرد از یک بوفه که دارای قفسه های بدون شیشه و کمد هایی است استفاده کردیم و روی این بوفه را یک بالشت بزرگ کاناپه قرار دادیم تا یک فضای نشستن ایجاد کنیم . این فضای نشستن به دلیل وجود پنجره و دید مناسبی که به بیرون دارد یک فضای عالی را ایجاد میکند و میتواند نقطه عطف فضای پذیرایی طراحی ما باشد . در بالای فلاور باکس و دوطرف پنجره هم از شلف های چوبی برای تکمیل هارمونی طراحی بهره جستیم . دیوار کنار تلویزیون که دیوار کانونی هم بحساب می اید یک کاغذ دیواری یونیک و شیک قرار دادیم که کنتراست فضایی ما را حفظ کند.

اتاق خواب مستر

در طراحی و بازسازی ساختمان اتاق مستر یک قاب چوبی برای تخت خواب بر روی دیوار طراحی کردیم که از زیر این قاب چوبی نورهای مخفی کار نورپردازی شبانه ما را کامل میکنند . بین این دو قاب چوبی هم کاغذ دیواری با رنگ و تنالیته هماهنگ با چوب ها درنظر گرفتیم . کمد دیواری هم در این اتاق به توجه به کانسبت و سبک اتاق خواب طراحی شده است و زیبایی خاصی را به کار بخشیده است .

اتاق کودک

در طراحی و تعمیرات ساختمان اتاق کودک باید به روانشناسی کودک توجه فراوانی کرد به همین دلیل طراحی آن دارای حساسیت زیادی است . در طراحی اتاق کودک این خانواده از ترکیب رنگهای آبی و صورتی استفاده کردیم که زیبایی خاصی به اتاق میدهد و از نظر روانشناسی رنگ ها بهترین گزینه برای بچه ها است . طراحی سقف هم دارای یک فرم سیال و پویا است که نشان دهنده خلق و خوی کودکی و کنجکاوی فراوان بچه ها دارد. علاوه بر این یک پوستر دیواری با طرح دلخواه دختر کوچولو خانواده استفاده کردیم که زیبایی خاصی به اتاق بخشیده و باعث حس مالکیت و راحتی بیشتر فرزند خانواده در اتاقش میشود . همچنین از ستونی که بین دیوار و در قرار داشت استفاده کردیم و شلف هایی را قرار دادیم که حکم میز رایانه و لپتاپ را بازی میکند ونیاز خانواده را در این مورد میتواند برآورده کند. 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :