برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

اجرا و پایان کار کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

9 / 10
از 52 کاربر

پروژه کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی با هدف انجام بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی آغاز شد. این کلینیک دارای 180 متر مربع فضا می باشد. این پروژه در خیابان جردن بوده و در سال 97 برای بازسازی ساختمان و دکوراسیون به شرکت معماری و بازسازی ساختمانی هیرادکو سپرده شد. بازسازی ساختمان این کلینیک بر اساس نیازها و سلایق کارفرما و نظرات شرکت هیراداکو با سبکی مدرن و کانسپتی و با استفاده از خطوط منحنی و با استفاده از طیف رنگ طلایی طراحی و پیاده سازی شد.

نکاتی که درباره این پروژه رعایت شد

برای این که هنگامی که مراجعین به کلینیک مراجعه می کنند به راحتی به نوع ارائه خدمات آن کلینیک پی ببرند از لوگویی طلایی رنگ و یا استیل در آن استفاده کردیم. استفاده از این نوع لوگو علاوه بر اینکه باعث شده تا فضا از نظر زیبایی در وضعیت مناسبی باشد باعث شود تا هارمونی مناسبی با محیط اطراف خود نیز داشته باشد که آن ها نیز دارای طیف طلایی می باشند و برای مراجعه کننده به خوبی جلب توجه می نماید.

طراحی فضای کار منشی

در بازسازی و دکوراسیون داخلی یک کلینیک یکی از مهم ترین بخش ها کانتر منشی می باشد که در این پروژه توسط تیم حرفه ای هیردانا انجام شده است. در این پروژه کانتر منشی دارای طراحی ارگانیک بوده و از منحنی در آن استفاده شده است. استفاده از نور مخفی و ترکیب رنگی مناسب با کانتر باعث شده است تا کانتر منشی به عنوان یک نقطه عطف در میان دیگر قسمت های طراحی و بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان دیده شود. کانتر در این پروژه به گونه ای طراحی شده است که سه منشی بتوانند به شکل هم زمان در پشت آن قرار بگیرند و هر کدام از منشی ها نیز دارای کمدهایی مخصوص به خودشان می باشند. برای افزایش توجه مراجعه کننده به کلینیک طراحی، دیوار پشت کانتر به شکل مشکی و براق انجام شده است.  استفاده از ورقه هایی با رنگ مشکی و براق برای دیوار پشت کانتر و کف و سقف اکسپوز شده با چوب هایترموود  فنلاندی از دیگر عواملی است که باعث افزایش زیبایی کانتر منشی شده است. خرید برخی از آویزها برای دکوراسیون داخلی این کلینیک نیز که دارای هماهنگی با دیگر قسمت های چینش کلینیک می باشد باعث هر چه زیبا تر شدن کلینیک شده است.

طراحی سالن انتظار کلینیک

یکی از مهم ترین اهداف طراحی کلینیک این است که بیشترین تعداد بیمار را بتوان در آن جای داد. در بازسازی ساختمان سالن این کلینیک از نیمکت هایی در طول سالن انتظار استفاده شده است که  در آن از آهن کشی به شکل حرفه ای استفاده شده است که بر روی آن ها لمسه کاری به نحوی انجام شده است که با دیگر رنگ های استفاده شده در دکوراسیون داخلی هماهنگی داشته باشد. استفاده از یک فلاورباکس ساخته شه با چوب تموود فنلاند نیز در محلی که پرت محسوب می شود فضایی زیبا را پدید آورده است که هماهنگی خوبی نیز با فضای طراحی شده برای منشی دارد.

طراحی سقف سالن انتظار

سقف این کلینیک که طراحی آن توسط شرکت بازسازی و طراحی ساختمان هیرادکو انجام شده است به گونه ای یونیک طراحی شده است. سقف باریسول، آینه های دکوراتیو، هالوژن و لوستری مدرن از عناصر تشکیل دهنده سقف سالن انتظار این کلینیک می باشد. همچنین دیوار تلویزیون نیز با کیفیتی خاص طراحی شده است که برای آن از نور مخفی با ترکیب کناف استفاده شده است. استفاده از دو عدد دیوارکوب نیز در کناره های تلویزیون طراحی سالن انتظار را تکمیل کرده است.

طراحی اتاق معاینه و پزشک

بازسازی و دکوراسیون داخلی اتاق معاینه و پزشک هم باید به گونه  ای باشد که از نظر بهداشتی دارای مشکلی نباشد و محرمیت نیز در آن رعایت شود. در این پروژه برای افزایش زیبایی و جذابیت از کمدهای شیشه ای و یک پوستر مناسب با محیط و بسیار زیبا نیز استفاده شده است.

اتاق پزشک نیز شامل بخش هایی می باشد که می توان از نوع طراحی آن در این پروژه دفاع نمود. در این پروژه برای اتاق پزشک از کاغذ دیواری هایی استفاده شده است که دارای طراحی مناسبی با کانسپت  و در کل با سبک کلی طراحی داخلی کلینیک مناسب می باشد. در این بخش نیز از یک پوستر مناسب با فضا استفاده شده است. بر روی دیوار مقابل پزشک نیز سه بخش در نظر گرفته شده است که مرکزیت آن با نصب یک آینه است که نشاندهنده صداقت کاری پزشک می باشد. مبلمانی نیز در اتاق پزشک در نظر گرفته شده است دارای سبکی خاص و ویژه بوده که دارای هماهنگی لازم با میز پزشک بوده که آن نیز دارای طراحی آن نیز خاص و زیبا می باشد.

لوستری که در اتاق پزشک استفاده شده است نیز با لوستری که در سالن نصب شده است ست می باشد تا برای فضای کلینیک وحدت کانسپتی رعایت شده باشد. این دو فضا با یک در شیشه ای نیز به هم مرتبط شده است که دارای لوگوی اختصاصی کلینیک بوده که بر روی این در شیشه ای حکاکی شده است.

طراحی اتاق های جراحی در کلینیک

یکی از بخش های بازسازی ساختمان کلینیک، بازسازی اتاق های جراحی در یک کلینیک می باشد که شرکت بازسازی ساختمان هیرادکو از عهده این کار نیز به خوبی بر آمده است. این کلینیک دارای سه اتاق جهت جراحی و فتوگرافی می باشد که هر یک از آن ها با استفاده از کابینت های شیشه ای که توسط این شرکت طراحی و ساخته شده است چیده شده است.

نکته ای که برای طراحی دکوراسیون داخلی این اتاق ها در نظر گرفته شده است این است که  شرکت هیرداکو برای هر یک از اتاق ها ضوابط بهداشتی را رعایت نموده است و رنگ خارجی این اتاق ها شامل سه رنگ متفاوت و شاد می باشد تا علاوه بر اینکه این سه اتاق از هم مجزا شوند حس شادابی را نیز به مراجعین کلینیک منتقل نمایند.

طراحی سرویس بهداشتی و آشپزخانه در کلینیک زیبایی

برای طراحی سرویس بهداشتی از دو رنگ کاشی سفید و طلایی بهره گرفتیم که دارای بهترین کیفیت در بازار می باشند. استفاده از آینه روشویی زیبا نیز جذابیت خاصی را به سرویس بهداشتی این کلینیک بخشیده است. برای طراحی فضای آشپزخانه نیز فضای محدودی داشتیم ولی وسایل مورد نیاز را با وضعیت مناسبی در آشپزخانه قرار دادیم و برای این که آشپزخانه فضای بیشتری را در اختیار داشته باشد در آشپزخانه را به شکل کشویی در بازسازی ساختمان کلینیک قرار دادیم.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :