برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

کناف و سقف کاذب در بازسازی ساختمان

10 / 10
از 1 کاربر

یکی از مهم ترین قسمت ها در بازسازی و دکوراسیون داخلی و تعمیرات ساختمان  نوع و طراحی دکوراسیون سقف می باشد که در صورتی که از مصالح مناسبی برای آن استفاده شود زیبایی خانه را چند برابر به نمایش خواهد گذاشت. می توان با استفاده از دانش و تخصص معماران داخلی طرح های مختلفی را برای سقف مورد نظر انتخاب نمود.  استفاده از نورپردازی نیز برای سقف فضای داخلی ساختمان در بازسازی و دکوراسیون داخلی بر زیبایی فضا تاثیر بسزایی خواهد داشت. یکی از انواع زیبا و بسیار مناسب برای طراحی داخلی که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است کناف است که در ادامه در این باره توضیحاتی ارائه می کنیم.

کناف چیست

سازه های فلزی که صفحات روکش دار گچی و یا سیمانی بر روی آن ها پیچ می شوند کناف نام دارد. این صفحات در بازسازی و دکوراسیون داخلی در کنار یکدیگر قرار گرفته و مابین آن ها با بتونه پر می شود و به این ترتیب سطحی صاف ایجاد می شود که روی آن با رنگ آمیزی پوشیده می شود. استفاده از سقف کاذب و یا کناف از مهم ترین بخش های بازسازی ساختمان می باشد که بر روی دکوراسیون داخلی بسیار موثر بوده و فضایی زیبا خلق می کند. در محیط های اداری از سقف کاذب مشبک و برای منزل از انواع کناف دکوراتیو استفاده می شود.

مزیت سقف کاذب و کناف

یکی از مزایای مهم سقف کاذب و کناف که توسط شرکت بازسازی ساختمان  اجرا می شود سبکی ده تا پانزده برابری این سقف ها نسبت به انواع دیگر سقف کاذب می باشد. سبک بودن سقف کاذب در بازسازی ساختمان بار مرده ساختمان را کاهش داده و باعث می شود تا در زمان زلزله خطرات کمتری ایجاد شود و خطرات جانی کمی نیز در هنگام زلزله برای ساکنین بوجود می آورد. نحوه اتصال کناف نیز به گونه ای است که نیرویی که در هنگام زلزله به آن وارد می شود کاهش می یابد. یکی دیگر از مزایای سقف کاذب و کناف دسترسی ساده به تاسیسات می باشد. همچنین در صورتی که یکی از قسمت های کناف و سقف کاذب آسیب ببیند می توان به راحتی ان را عوض و یا تعمیر نمود که این موضوع باعث می شود تا میزان عمر مفید ساختمان تا حد قابل توجهی افزایش پیدا نماید.

نحوه اجرای سقف کاذب و کناف در بازسازی ساختمان

پس از اینکه کناف بر روی سقف نصب شد رنگ می شود. در این هنگام نیازی به استفاده از گچ و خاک نمی باشد که همین موضوع باعث می شود تا روند پروژه افزایش پیدا کند. درزهای مابین سطوح را با درزگیرهایی که می تواند سطح را صاف کند پوشیده می شود. یکی دیگر از مزایای استفاده از درزگیر ممانعت آن از ترک خوردگی دیوار می باشد. با استفاده از بتونه همچنین می توان سطح روی پیچ ها را به خوبی پوشش داد. در نهایت هم بر روی دیوار ماستیک استفاده می شود و به این ترتیب شاهد سطحی زیبا و یکنواخت خواهید بود و می توانید به راحتی با استفاده از رنگ دلخواه آن را بپوشانید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :