برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

دکوراسیون مغازه

10 / 10
از 1 کاربر

برخی از مغازه داران تصور میکنند که دکوراسیون مغازه تاثیر چندانی در فروش آنها ندارد که البته سخت در اشباهند و اتفاقا این دکوراسیون مغازه میباشد که باعث افزایش فروش میشود. هر چه دکوراسیون مغازه شیک تر باشد میتواند در جذب مشتری موثرتر عمل کند. در طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه نکاتی وجود دارد که هر یک از این نکات و اصول میتواند سهم بسزایی در چشمگیر شدن مغازه و جلب مشتری داشته باشد.

ویترین یکی از اصلی ترین بخش های دکوراسیون مغازه میباشد که در جذب مشتری تاثیر بسیار زیادی دارد. ویترین هر مغازه ای از لحاظ چینش  و نحوه قرار گیری اجناس متفاوت است و باید نسبت به نوع فعالیت مغازه ویترین مناسب طراحی و اجرا شود. اما مواردی وجود دارند که به طور کلی باید در طراحی ویترین مغازه مورد توجه قرار گیرد. دکوراسیون مغازه باید نور پردازی مناسبی داشته باشد و در واقع این نورپردازی ویترین است که باعث میشود تا مشتری به مشاهده کالاهای مغازه ترغیب شود. نورپردازی شاید در روز کاربرد چندانی نداشته باشد اما در هنگام شب جلوه بصری زیبایی را برای ویترین ایجاد میکند. نحوه قرار گیری کالا نیز در ویترین مغازه مهم است و باید از قرار گیری اجناس با فاصله کم از یکدیگر اجتناب شود.

درست است که ویترین یکی از مهمترین بخش های دکوراسیون مغازه است اما باید به یا داشته باشید که مشتری بعد از ورود به مغازه فضای داخلی را نیز مشاهده خواهد نمود که با این وجود نمای داخلی نیز باید جلوه ظاهری زیبایی داشته باشد. اما چه عواملی باعث میشوند با بخش های داخلی دکوراسیون مغازه جلوه ظاهری زیبایی پیدا کنند؟

دکوراسیون مغازه

اول از هر چیز برای طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه باید به پوشش کف، سقف و دیوار پرداخته شود. پوشش ها باید از زیباترین و جذابترین نوع انتخاب شوند تا چشم هر بیننده ای را به خود خیره کند. پوشش به همراه نور پردازی مناسب که معمولا از سقف ها انجام میشود میتواند جلوه بصری زیبایی را پدید آورد. دقیقا نمیتوان گفت که چه نوع پوششی برای داخل مغازه به کار گرفته شود چون تنوع پوشش ها زیاد است و نسبت به نوع کاربری مغازه از پوشش های مختلفی استفاده میشود. بهتر است برای انتخاب پوشش مناسب با یک متخصص طراحی دکوراسیون مغازه مشورت کنید.

چینش اجناس در دکوراسیون مغازه باید به نحوی باشد که مشتری با ورود به مغازه احساس سردرگمی و گیجی نکند و بتواند انتخاب مناسبی داشته باشد. قفسه ها و تجهیزاتی که بمنظور قرار گرفتن کالا در اجرای دکوراسیون مغازه در نظر گرفته میشوند باید با کمی فاصله از یکدیگر قرار داشته باشند تا نظم در چینش کالا رعایت گردد.همانگونه که برای ویترین مغازه از نورپردازی مناسب استفاده میشود برای بخش داخلی مغازه نیز باید از نورپردازی به حدی که تمام کالا ها به خوبی قابل مشاهده باشند انجام شود. مشتری باید بتواند اجناس را به وضوح مشاهده نماید که این امر بدون نورپردازی مناسب میسر نخواهد شد. نورپردازی میتواند با  چندین طیف رنگی انجام شود. ترکیب رنگ ها در نورپردازی میتواند جلوه بصری زیبایی را پدید آورد.

در طراحی دکوراسیون مغازه از دو سبک مدرن و کلاسیک استفاده میشود که هر یک جلوه بصری بسیار زیبایی دارند. اما بکارگیری این سبک ها به نوع فعالیت مغازه بستگی دارد. در برخی مغازه ها از سبک کلاسیک و در بری دیگر از سبک های مدرن استفاده میشود. از سبک کلاسیک بیشتر در مغازه های لباسفروشی و یا عتیقه فروشی استفاده میشود و سبک مدرن نیز به طور کلی برای هر صنفی کاربرد دارد.

شرکت بازسازی ساختمان  هیرادکو برای طراحی دکوراسیون مغازه یک قدم جلوتر از شرکت های دیگر میباشد . این به دلیل بهره گیری از جدیدترین طرح های روز دنیا است. برای اینکه شما هم از این طرح های بسیار زیبا در دکوراسیون مغازه خود بهره مند شوید کافی است تا با کارشناسان این شرکت بازسازی ساختمان تماس حاصل کنید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :