برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

دکوراسیون داخلی

10 / 10
از 3 کاربر

یکی از مهمترین بخش هایی که در ساخت یک ساختمان نو ساز و یا در بازسازی ساختمان از اهمیت بسزایی برخوردار است دکوراسیون داخلی است. دکوراسیون داخلی به هماهنگی بین اجزا و سعی بر هر چه زیباتر شدن این اجزا در کنار یکدیگر اطلاق میشود. هر چه در ساخت و یا بازسازی ساختمان  دقت زیادی به خرج داده میشود باید به همان اندازه نیز به دکوراسیون داخلی توجه شود. در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، کاربری ساختمان اهمیت بسیار زیادی دارد. همانطور که میدانید ساختمان ها از  لحاظ کاربری به انواع مختلفی تقسیم میشوند. ساختمانی های اداری، مسکونی و تجاری از جمله ساختمان هایی هستند که دکوراسیون داخلی هر یک از آنها نیز متفاوت میباشد.

برای طراحی و اجرای  دکوراسیون منزل از روش های کاملا متفاوتی نسبت به دکوراسیون اداری و یا دکوراسیون مغازه استفاده میشود. حساسیتی که طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل دارد در طراحی و اجرای هیچ یک از دکوراسیون ها وجود ندارد.

دکوراسیون داخلی

یک تفاوت دیگر نیز بین دکوراسیون داخلی منزل سایر دکوراسیون ها وجود دارد وآن هم سلیقه ای بودن این نوع دکوراسیون است. معمولا طراحان برای طراحی دکوراسیون منزل به نظر و سلیقه کارفرما توجه زیادی دارند زیرا در ساختمان های مسکونی تنها ساکنین و آشنایان رفت و آمد میکنند که همین موصوع باعث شده تا تنها سلیقه کارفرما مد نظر قرار گیرد.

اولین موضوعی که توسط معماران برای طراحی دکوراسیون داخلی مد نظر قرار میگیرد مدرن و یا کلاسیک بودن دکوراسیون است. مدرن و یا کلاسیک بودن دکوراسیون داخلی مهمترین بخش کار میباشد.  برای طراحی دکوراسیون به سبک های کلاسیک و یا مدرن به عواملی همچون قدمت ساختمان و همچنین منطقه ای که ساختمان در آن واقع شده است توجه میشود.  البته یک نکته بسیار مهم در خصوص دکوراسیون اداری و همچنین دکوراسیون مغازه وجود دارد.

دکوراسیون داخلی

برای طراحی دکوراسیون اداری و دکوراسیون مغازه بیشتر از سبک های مدرن استفاده میشود و سبک کلاسیک چندان کاربردی برای اینگونه ساختمان ها ندارد مگر آنکه نوع فعالیت مغازه و یا اداره ایجاب کند که در طراحی دکوراسیون آنها سبک های کلاسیک نیز در نظر گرفته شود. به طور مثال برای طراحی مغازه های فرش فروشی معمولا از سبک های کلاسیک و یا ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن استفاده میشود.

در طراحی دکوراسیون داخلی اگر قرار بر بکارگیری از هر یک از سبک های مدرن و یا کلاسیک باشد باید تمام اجزا تنها از نوع کلاسیک و یا مدرن انتخاب شوند. نمیتوان برای یک بخش از ساختمان از طرح های مدرن و برای بخشی دیگر طرح های کلاسیک را به کار برد  زیرا تضاد ایجاد شده بین اجزا جلوه ظاهری بسیار بدی را ایجاد خواهد کرد. کیفیت اجزا در دکوراسیون داخلی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

دکوراسیون داخلی

اگر قصد دارید تا دکوراسیون داخلی از عمر بالایی برخوردار باشد باید بهترین مصالح برای اجرای دکوراسیون به کار برده شود.  دوام اجزا دکوراسیون داخلی در فضاهای عمومی اهمیت دو چندانی پیدا میکند و باید اجزایی به کار برده شود که از دوام بیشتری برخوردار هستند زیرا رفت و آمد زیاد و همچنین جابجایی وسایل میتواند در افت کیفیت اجزا تاثیر گذار باشد.

در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی الزاما نباید از طرح و رنگ هایی که در یک بخش از فضا به کار میرود در بخش دیگری نیز استفاده شود. بطور مثال نباید همان طرح ورنگی که در بخش پذیرایی منزل به کار برده شده است را برای اتاق ها نیز به کار برد. باید طرح و رنگ های متنوعی را برای هر بخش استفاده نمود تا جلوه زیبایی پدید آید. متاسفانه برخی از مردم و همچنین طراحان بنا به عادت خود تنها از  طرح های یک نواخت برای تمام بخش های ساختمان استفاده میکنند که کاملا اشتباه است و فضایی یکنواخت و کسل کننده را بوجود می آورد. اگر چندین اتاق دارید میتوانید برای هر یک از اتاق ها به صورت جداگانه از یک سبک دکوراسیون داخلی بهره مند شوید. شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا از مجموعه های فعال در زمینه طراحی و پیاده سازی دکوراسیون داخلی میباشد که از جدیدترین طرح و سبک های روز دنیا برای انجام پروژه های خود بهره میبرد.

مجید : سبک دکوراسیون
0 0
سلام. جهت اجرای یک فضای 100 مسکونی چه سبکی پیشنهاد میدین که خیلی شلوغ نباشه و مقرون به صرفه باشه؟
مدیریت : پاسخ
0 0
جهت طراحی و اجرای داخلی یک فضای صد متری سبک ها کدرن زیادی میشه در نظر گرفت مثل سبک معاصر سبک های مینیمال یا حتی سبک ژاپنی و مدیترانه ای که جزییات به حداقل برسه و فرم ها صرفا روی ابجمت ها و اکسسوری های ساده خلاصه بشن و از حداقل پترن ها و موتیف ها استفاده کرد اما ایده ال ترین سبک را میشه با توجه به سیرکوله ی فضایی و پلان ساختمان پیش نهاد داد
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :