برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

دکوراسیون اداری

10 / 10
از 1 کاربر

زیباسازی و یا بازسازی دکوراسیون اداری از دو لحاظ اهمیت بسیار زیادی پیدا میکند. دکوراسیون اداری اول از هر چیز میتواند نظم و ترتیب را برای محیط بوجود آورد. نظم و ترتیبی که دکوراسیون اداری به وجود می آورد اهمیت بسیار زیادی دارد و میتواند حس خوبی را در کارکنان بوجود آورد و همچنین افرادی که به محل اداری رفت و آمد میکنند نیز با دیدن نظم حاکم بر محیط متوجه اعتبار سازمان و شرکت خواهند شد. نظم و ترتیبی که دکوراسیون ادرای پدید می آورد میتواند حس امنیت را برای کارمندان ایجاد کند. تمام وسایل در کمد و محفظه های مناسب قرار میگیرند و پرسنل دیگر نگرانی بابت گم شدن و یا به سرقت رفتن وسایل و تجهیزات خود نخواهند داشت. بالا رفتن سرعت انجام کار پرسنل نیز از دیگر مزایای بوجود آمده بواسطه دکوراسیون اداری میباشد. پرسنل دیگر نیازی به جستجو برای یافتن تجهیزات و وسایل مورد نیاز خود ندارند و به راحتی میتوانند وسایل مورد نیاز خود را از مکان در نظر گرفته شده برداشته و استفاده نمایند.

مزیت دومی که با طراحی و اجرای دکوراسیون اداری بوجود می آید به نقش آن در کسب و کار مرتبط میشود. اما دکوراسیون اداری چه رابطه ای میتواند با کسب و کار داشته داشته باشد؟ خودتان را جای ارباب رجوعی بگذارید که به یک فضا با دکوراسیون اداری قدیمی و نه چندان مناسب وارد میشود. با دیدن این چنین دکوراسیونی چه حسی به شما دست خواهد داد؟ مطمئنا حس بدی نسبت  به شرکت و یا سازمان پیدا خواهید کرد و یا شاید از ادامه همکاری با شرکت انصراف دهید. اما زمانی که دکوراسیون اداری شرکت و سازمان به نحو احسن طراحی و پیاده سازی شده باشد میتواند در جلب مشتری تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

دکوراسیون اداری

آمارها نشان داده است شرکت هایی که از دکوراسیون اداری مناسب و زیبایی برخوردار هستند در جلب مشتری بسیار موفق تر بوده اند تا شرکت هایی که اهمیت چندانی به زیباسازی دکوراسیون خود نمیدهند.اما نکاتی در رابطه با دکوراسیون اداری وجود دارد که قصد داریم در ادامه مطلب این نکات را در اختیار شما قرار دهیم. یکی از نکات بسیار مهمی که باید برای طراحی دکوراسیون اداری در نظر گرفته و رعایت شود تناسب دکوراسیون با نوع فعالیت شرکت و سازمان است. رنگ، طرح و متریال به کار رفته در دکوراسیون اداری باید به گونه ای طراحی شوند که کاملا با نوع فعالیت شرکت تناسب داشته باشند. به طور مثال شرکت هایی که در زمینه تجهیزات و وسایل ورزشی فعالیت میکنند از دکوراسیون اداری متفاوتی نسبت به شرکت هایی که در زمینه حقوقی و قضایی فعالیت دارند برخوردار هستند. این تقاوت  در رنگ هایی که در هر یک از این دکوراسیون ها به کار میرود مشهود تر است و در شرکت تجهیزات ورزشی از رنگ های شاد و در شرکت های حقوقی و قضایی از رنگ های سنگین و با وقار استفاده میشود.

دومین نکته ای که معماران برای طراحی دکوراسیون اداری در نظر میگیرند در اختیار گذاشتن فضای مناسب هم برای کارمندان و هم برای مراجعه کنندگان(ارباب رجوع) میباشد. طراحی دکوراسیون اداری باید به گونه ای انجام شود که فضا برای کارمندان به اندازه کافی وجود داشته باشد و آزادی عمل از کارمندان گرفته نشود. یکی از عوامل دیگری که باعث میشود تا کارمندان کسل شده و راندمان کاری آنها افت کند عدم نور کافی در دکوراسیون میباشد. اگر فضای داخلی ساختمان نور کافی ندارد باید با ایجاد نورپردازی های متعدد بر روی سقف و دیوار نور کافی را برای فضا ایجاد نمود. همچنین اگر برای دکوراسیون اداری از پارتیشن استفاده شده باشد باید از پارتیشن هایی که نور کافی را به داخل انتقال میدهند استفاده شود و یا تجهیزات نورپردازی در هر پارتیشن تعبیه گردد. در طراحی دکوراسیون اداری فضای مناسب برای مراجعه کنندگان و ارباب رجوع نباید فراموش شود. بخصوص اداراتی که میزان مراجعه ارباب رجوع در آنها بالا است باید فضای مناسبی برای آنها در نظر گرفته شود. منظور از فضای مناسب برای ارباب رجوع همان فضای انتظار و یا فضایی برای کنفرانس، ملاقات و یا مصاحبه میباشد. تنها شرکت های طراحی دکوراسیون با تجربه و با سابقه میتوانند تمام اصول طراحی دکوراسیون اداری را یک به یک اجرا و پیاده سازی نمایند. شرکت بازسازی ساختمان  هیرادکو از شرکت های با سابقه در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی میباشد و در طول فعالیت خود دکوراسیون های زیادی را برای شرکت ها و سازمان های مختلف طراحی و اجرا نموده است که در تمام آنها نیز تمام اصول طراحی و اجرا رعایت شده است. 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :