برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

بازسازی منزل

10 / 10
از 4 کاربر

ساختمان های مسکونی که در کشور ما توسط پیمانکاران و همچنین شرکت های فعال در زمینه ساخت و ساز ساخته میشوند متاسفانه از کیفیت پایینی برخوردار هستند و در مدت زمان کوتاهی باید مورد مرمت و بازسازی قرار بگیرند. بازسازی منزل از گذشته تا کنون در کشور ما رواج داشته است اما امروزه به علت اهمیت زیادی که مردم برای منازل خود قائل هستند بازسازی منازل مسکونی رشد بی سابقه ای یافته است. دلایلی همچون هزیه های بالای خرید خانه نو نیز میتواند دلیلی باشد که مردم به بازسازی منزل روی آورده اند و امروزه کمتر کسی را در قشر متوسط جامعه میتوان یافت که اقدام به تعویض منزل مسکونی خود کند.

همانطور که همه ما میدانیم یک منزل مسکونی از بخش های گوناگونی تشکیل شده است که از جمله بخش های مهم و مشترک در هر منزل مسکونی عبارت است از آشپزخانه، اتاق های خواب،‌ سرویس بهداشتی و پذیرایی که برای بازسازی هر یک از یک این بخش ها باید اصول و نکاتی به دقت رعایت شود تا نتیجه کار رضایت بخش باشد. در ابتدا بهتر است به اصلی ترین و پر رفت و آمد ترین بخش منازل یعنی آشپزخانه بپردازیم. آشپزخانه از دید معماران به عنوان قلب خانه محسوب میشود که خانم های خانه دار علاقه شدیدی به این بخش دارند. 

بازسازی منزل

در بازسازی منزل نیز به این بخش از خانه توجه زیادی میشود زیرا امروزه آشپزخانه ها به دلیل اوپن بودن بیشتر در معرض دید هستند و باید به گونه ای بازسازی شوند که جلوه زیبایی را برای محیط منزل ایجاد کرده و همچنین با دیگر بخش های داخلی ساختمان تناسب برقرار کند. کابینت ها،‌کف، سقف، دیوار، لوله کشی ها و به طور کلی تمام قسمت ها در بازسازی آشپزخانه مرمت شده و جای خود را به اجزای جدید میدهند. طرح و رنگ و نوع هر یک از اجزای آشپزخانه نیز میتوانند بصورت سلیقه ای توسط مالک ساختمان انتخاب شوند و یا این کار بر عهده کارشناسان در این زمینه قرار بگیرد. در بازسازی منزل بعد از آشپزخانه نوبت به اتاق ها میرسد. 

در اتاق خواب اجزا چندا ن زیادی به نسبت آشپزخانه وجود ندارد و کار بازسازی و تعمیرات ساختمان در این بخش کمی آسانتر خواهد بود. تمام بخش های اتاق اعم از کف، دیوار و سقف بعد از مرمت کامل با متریال  های مناسب پوشانده میشوند.

بازسازی منزل

شاید در انتخاب پوشش کف چندان سلیقه ای عمل نشود و ار پوشش های همچون سرامیک و یا پارکت استفاده شود ولی انتخاب پوشش دیوارها کاملا بر عهده کارفرما و مالک ساختمان میباشد. کاغذ دیواری و رنگ از پرکاربرترین نوع پوشش ها برای دیوار میباشد که کارفرما باید یکی از این دو را انتخاب نماید. همچنین به جنسیت و سن افرادی که قصد دارند از اتاق خواب استفاده نمایند نیز باید توجه شود. اگر  اتاق خواب برای کودکان در نظر گرفته شود باید از کاغذ دیواری های متناسب با روحیات کودکان استفاده شود.

سرویس بهداشتی اهمیت بسیار زیادی در بازسازی منزل دارد. در بازسازی منزل دو فاکتور کیفیت متریال های به کار رفته در بازسازی و همچنین زیبایی از اهمیت زیادی برخوردار است. سرویس بهداشتی از بخش هایی است که همواره رفت و آمد ساکنین در آن برقرار است و همچنین رطوبت و نم زیادی در آن وجود دارد.

بازسازی منزل

استفاده از لوله و اتصالات با کیفیت در بازسازی سرویس بهداشتی بسیار مهم است و عدم به کارگیری از  لوله و اتصالات مناسب میتواند باعث فرسودگی زود رس آنها شود. برای بازسازی سقف، کف و دیوارهای این بخش نیز بهتر است از پوشش های مقاوم و در عین حال زیبا استفاده نمود تا علاوه بر استحکام، جلوه ظاهری آن حفظ شود. در آخر برای بازسازی منزل نوبت به مهمترین بخش یعنی پذیرایی میرسد. 

در پذیرایی فاکتور زیبایی اهمیت بسیار زیادی نسبت به سایر بخش ها دارد. تنها بخشی که برای پذیرایی از مهمانان در یک منزل مسکونی در نظر گرفته میشود پذیرایی است که به همین علت باید جلوه ظاهری بسیار زیبایی داشته باشد. از جمله عواملی که میتوانند در زیبایی پذیرایی تاثیر گذار باشند باید به پوشش های دیوار و سقف، گچبری های سقف و حاشیه ها و  همچنین کف پوش ها اشاره نمود. برای کف پوش نسبت به سلیقه کارفرما و همچنین کلاسیک یا مدرن بودن دکوراسیون از سرامیک میشود. اگر قصد دارید تا بازسازی منزل را  به بهترین شکل ممکن و زیر نظر کارشناسان مجرب انجام دهید بهتر است با شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا تماس حاصل کرده و مشاوره کاملی را دریافت نمایید.

هدی رستمی : سبک بازسازی منزل
0 0
بهترین سبک برای بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه که در طول زمان هم خسته کننده نشود و همچنین بعد از چندین سال قدیمی نشود چه سبکی میتواند باشد ؟
مدیریت : پاسخ
0 0
همان طور که شما هم اشاره کردید سبکی که برای بازسازی منزل و طراحی داخلی خانه در نظر گرفته میشود نباید باعث خستگی ساکنین شود به همین دلیل هم اولین موردی که باید در انتخاب نوع سبک دکوراسیون داخلی خانه به آن توجه کرد علایق و روحیات ساکنین آن خانه است تا بیشترین میزان رضایتمندی درخانه ایجاد شود و در طول زمان باعث از مد افتادگی نشود
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :