برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

بازسازی ساختمان مسجد

10 / 10
از 1 کاربر

بسیاری از ساختمان ها پس از مدتی که از زمان ساخت آن ها می گذرد دچار مشکلات زیادی در ساختار و دکوراسیون می شوند. ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری و مساجد نیز از این دست می باشند که نیاز به بازسازی و دکوراسیون داخلی مجدد برای آن ها وجود دارد.

یکی از انوع بازسازی ساختمان که توسط شرکت بازسازی ساختمان  انجام می شود بازسازی ساختمان مسجد است. در بسیاری از موارد مساجد دارای قدمت زیادی می باشند و برخی یا همه قسمت های آن و همچنین تاسیسات آن ها نیاز به بازسازی دارند. بازسازی ساختمان مسجد علاوه بر اینکه نیاز به دانش کلی برای بازسازی ساختمان دارد نیاز به اطلاعات کاملی درباره مرمت آثار تاریخی نیز دارد.

حفظ معماری مسجد در بازسازی ساختمان

بسیاری از مساجد هستند که به نوعی آثار باستانی نیز به حساب می آیند بنابراین برای بازسازی ساختمان این ساختمان ها یاز به حفظ ساختار اصلی ساختمان نیز می باشد. از آنجا که از طراحی های اسلامی در مساجد استفاده شده است بنابراین شرکت بازسازی ساختمان هیرادکو که کار بازسازی ساختمان مسجد را انجام می دهد آگاهی کاملی نیز درباره معماری اسلامی داشته تا ساختار و معماری مسجد به درستی حفظ شود. بازسازی ساختمان مسجد احتیاج به ریزه کاری هایی دارد که در بازسازی ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری نیازی به آن نمی باشد. گاهی برای بازسازی ساختمان مسجد نیاز است بازسازی در قطعات کوچکی انجام شود تا ظاهر مسجد تغییر کند.

از آن جا که بسیاری از مساجد جزء فرهنگ یک شهر نیز به حساب می آیند بنابراین در بازسازی ساختمان مسجد باید نکات هنری و معماری را با دقت زیادی در نظر گرفت.

مستحکم سازی ساختمان مساجد در بازسازی ساختمان

یکی از نکاتی که باید در بازسازی ساختمان این گونه ساختمان ها در نظر گرفته شود این است باید به لحاظ استحکام ساختمان مسجد بررسی شود و امنیت ساختمان مسجد به درستی و مطابق با اصول ساختمان سازی برقرار شود. ایجاد ایمنی در ساختمان مسجد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و در صورتی که ساختمان مسجد از ایمنی مناسبی برخوردار نباشد می تواند بسیار خطر آفرین باشد. همچنین مساجد باید در برابر زلزله نیز ایمن سازی شوند که همه این کارها از اولویت های کار بازسازی ساختمان مسجد می باشد.

هزینه های بازسازی ساختمان مساجد

از آنجا که مساجد یکی از مکان های مذهبی محسوب می شوند و با عقاید مردم سرو کار دارد در بسیاری از موارد هزینه های مربوط به تعمیرات ساختمان  مسجد توسط مردم پرداخت می شود و در بسیاری از موارد هم بخش  های مختلف دولتی بازسازی ساختمان مسجد را به عهده می گیرند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :