برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

بازسازی ساختمان فرهنگسرا

10 / 10
از 1 کاربر

از آنجا که وظیفه فرهنگسرا این است که تا چند نهاد فرهنگی را برای افراد مختلف و در سنین مختلف راه اندازی نماید باید دارای ظاهری خوشایند باشد تا افراد بتوانند برای مدت طولانی از فضای فرهنگی ساختمان فرهنگسرا و بخش های مختلف آن استفاده نمایند. ساختمان فرهنگسرا دارای بخش های مختلفی می باشد که بتوان انواع کلاس های آموزشی و یا کارهای فرهنگی و سمینارها و همایش ها را در آن جا انجام داد. انواع مختلفی از کارهای فرهنگی و هنری و اجتماعی در فرهنگسراها انجام می شود و باید امکاناتی متناسب با ان ها در فرهنگسرا فراهم شده باشد.

بنابراین در بازسازی و دکوراسیون داخلی ساختمان فرهنگسرا باید نکات لازم برای ساخت کلاس های آموزشی، نگارگری و کوزه گری و خیاطی فراهم آورد و امکاناتی که برای هر کدام مورد نیاز می باشد را ایجاد نماید. اینکه در هر کدام از این فضا ها به چه نوع فضایی نیاز دارد باید در بازسازی ساختمان  فرهنگسرا در نظر گرفته شود. ایجاد سالن های تئاتر و نمایش و تالارهای همایش از دیگر بخش هایی است که می توان در بازسازی ساختمان در نظر گرفته شود و باید امکاناتی را متناسب با آن ها در نظر گرفت.

 همچنین چنانچه فرهنگسرا دارای ساختمانی بسیار قدیمی باشد و تاسیسات آن دچار مشکل شده باشد بازسازی تاسیسات در تعمیرات ساختمان از اولویت های بازسازی ساختمان محسوب می شود. یکی دیگر از بخش هایی که باید در بازسازی ساختمان در اولویت قرار بگیرد مستحکم کردن فضای داخلی ساختمان در برابر زلزله می باشد. بنابراین برای حفظ امنیت در بازسازی ساختمان فرهنگسرا باید نقاط ضعف ساختمان بررسی شده و سپس اقدام به بازسازی ساختمان و مستحکم نمودن پایه های ساختمان نمود.

کتابخانه یکی از بخش های مهم بازسازی ساختمان فرهنگسرا

یکی دیگر از بخش های بازسازی ساختمان فرهنگسرا مربوط به محیط کتابخانه فرهنگسرا می باشد که باید با توجه به فضایی که در اختیار می باشد بازسازی و دکوراسیون داخلی کتابخانه توسط معمار به بهترین نحو انجام شود. نحوه نورپردازی کتابخانه نیز در دکوراسیون داخلی کتابخانه فرهنگسرا باید به گونه ای باشد که با قرار گیری فرد در محیط کتابخانه چشم خسته نشود و بتواند برای مدت زیادی در کتابخانه بماند. نوع قفسه بندی کتاب ها و چینش کتاب ها جمله نکاتی می باشد که باید دربازسازی و دکوراسیون داخلی کتابخانه مورد توجه قرار بگیرد تا بتواند محیطی زیبا و جذابی را برای کتابخانه ایجاد نماید. ایجاد میز و صندلی مناسب و راحت از جمله نکاتی می باشد که باید در بازسازی ساختمان فرهنگسرا در نظر گرفته شود. علاوه بر این باید میزو صندلی و رنگ آن ها با دکوراسیون کتابخانه همخوانی داشته باشد

ایجاد آرامش یکی از اهداف در بازسازی ساختمان فرهنگسرا

وجود فضای طبیعی و ایجاد امکانات مناسب نیز در بازسازی ساختمان فرهنگسرا باید در نظر گرفته شود تا مراجعه کنندگان به فرهنگسرا بتواند ساعاتی را در آنجا به استراحت بپردازند. یکی دیگر از بخش های مهمی که باید در بازسازی ساختمان فرهنگسرا در تظر گرفته شود این است که چنانچه صندلی ها فرسوده هستند و علاوه بر ناراحتی که برای افراد در هنگام نشستن ایجاد می نمایند فضای نازیبایی را نیز برای کلاس ها بوجود می آورد. همچنین یک شرکت بازسازی ساختمان  باید نورپردازی را به گونه ای طراحی نماید که که با قرار گیری در فضای کلاس احساس پویایی برای هنرجویان به وجود بیاید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :