برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

بازسازی ساختمان فرسوده

10 / 10
از 1 کاربر

ساختمان های فرسوده زیادی در کشور ما وجود دارند که باید مورد بازسازی و یا نوسازی قرار بگیرند. نوسازی ساختمان هزینه های زیادی را برای مالک به وجود خواهد آورد که از این رو بازسازی ساختمان فرسوده بهترین راه حل میباشد. بازسازی ساختمان اگر با روش های اصولی انجام شود نیازی به نوسازی و تخریب ساختمان وجود نخواهد داشت.

معمولا بازسازی ساختمان فرسوده به دلیل فرسایش زیاد سازه به صورت کلی در تمام بخش ها انجام میشود و همین موضوع باعث شده تا مجموعه فعالیت های کارشناسی شده زیادی برای بازسازی صورت گیرد. در بازسازی ساختمان فرسوده زیرسازی و نازک کاری انجام میشود اما مرحله زیرسازی به دلیل فرسودگی بالای ساختمان از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

در مرحله زیرسازی باید به نحوی عمل شود که سازه تا حد زیادی مقاوم شود. هر چند که در بازسازی ساختمان فرسوده نمیتوان انتظار مقاوم سازی چندانی همچون ساختمان های نوساز را داشت اما تا حد زیادی به استحکام آن افزوده خواهد شد. در زیرسازی علاوه بر اینکه استحکام سازه مد نظر قرار میگیرد به تجهیزات به کار رفته در بخش های داخلی سازه نیز توجه ویژه ای میشود. لوله و اتصالات، سیم کشی ها و دیگر تجهیزات به کار رفته در بخش های داخلی به طور کامل تعویض میشوند.

بعد از اتمام زیرسازی نوبت به نازک کاری میرسد. نازک کاری در بازسازی ساختمان فرسوده مانند زیرسازی از اصول و قاعده خاصی تبعیت نمیکند و بیشتر سلیقه کارفرما و همچنین مجری مطرح میباشد. در بخش نازک کاری بازسازی ساختمان فرسوده برای اینکه معمار و مجری بتواند یک پیش زمینه مناسب را برای آغاز کار به دست آورد معمولا بعد از مشورت هایی که با کارفرما انجام میدهد دو سبک را برای بازسازی در پیش میگیرد که این سبک ها میتوانند جلوه ظاهری زیبایی را به ساختمان ببخشند.

از سبک های مورد استفاده در بازسازی ساختمان فرسوده کلاسیک و مدرن میباشد. سبک های کلاسیک و مدرن هر یک زیبایی های خاص خود را دارند و البته بافت سازه در انتخاب هر یک تاثیر بسیار زیادی دارد.
در کشور ما اغلب برای بازسازی ساختمان فرسوده از سبک های کلاسیک استفاده میشود زیرا فرهنگ و بافت منطقه ای شهرهای ایران حکم میکند که از سبک های کلاسیک برای بازسازی استفاده شود.

البته سبک های مدرن برای بازسازی ساختمان فرسوده نیز  به کار برده میشود که سازه های تجاری و مسکونی واقع شده در برخی مناطق شهرها قابلیت به کار گیری از آن سبک را به خوبی دارا میباشند.

شرکت بازسازی ساختمان هیرادکو از جمله شرکت های فعال در زمینه ترمیم و بازسازی ساختمان قدیمی و فرسوده میباشد و آمادگی خود را برای انجام پروژه های ساختمانی با نازلترین قیمت ها اعلام میدارد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :