برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

بازسازی ساختمان باشگاه ورزشی

10 / 10
از 1 کاربر

برای بازسازی ساختمان باشگاه ورزشی ابتدا درباره نوع رفتار ورزشی ورزشکاران مطالعاتی انجام می شود و همچنین کاربرد دستگاه های ورزشی مورد بررسی قرار می گیرند سپس بر اساس نوع نیاز باشگاه ورزشی تخریب برخی از قسمت های ساختمان انجام می شود. دیوارهایی که باید در بازسازی ساختمان  باشگاه ورزشی ایجاد شود ساخته می شود و سیستم های برقی و مکانیکی که در ساختمان قبلی مورد استفاده قرار می گرفت حذف و نوسازی می شوند و بر اساس نوع نیاز از نو بازسازی می شوند.

مراحل بازسازی ساختمان و طراحی باشگاه ورزشی

یکی از مراحل بازسازی و دکوراسیون داخلی طراحی ورودی و دیوارهای باشگاه ورزشی می باشد نوع بازسازی ساختمان باشگاه ورزشی باید به گونه ای باشد که نوع دسترسی به قسمت های مختلف باشگاه به راحتی امکان پذیر باشد. بازسازی ساختمان  باشگاه باید به توجه به نوع کاربری باشگاه و افرادی که از آن جا استفاده می کنند انجام شود.  همچنین استفاده از صخره های و حجم ها و نورپردازی در دکواراسیون باشگاه در بازسازی ساختمان باشگاه ورزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

یکی از نکاتی که باید در زمینه بازسازی و دکوراسیون داخلی باشگاه ورزشی در نظر بگیرید نحوه نورپردازی و روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی باشگاه می باشد. نورهایی که در کنار هر دستگاه استفاده می شود باید از لحاظ روانشناسی مناسب با فضای اطراف دستگاه باشد تا حس خوبی را به ورزشگاران منتقل نماید. همچنین نورپردازی باید با نوع متریال استفاده شده در دستگاه های ورزشی هماهنگی داشته باشد.

نکاتی که باید در بازسازی ساختمان باشگاه در نظر گرفته شود

برای طراحی قسمت های مختلف فضای باشگاه ورزشی باید نوع فضا در نظر گرفته شود. همچنین با توجه به اینکه در هر یک از قسمت های باشگاه ورزشی چه فعالیتی انجام می شود گرمایش و سرمایش فضا باید متناسب با محیط انجام شود. یکی دیگر از نکاتی که باید در تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان باشگاه ورزشی در نظر گرفته شود این است که  نوع طراحی فضا باید به گونه ای انجام شود تا از ورود تا هر قسمت از فضای باشگاه حس پویایی به ورزشکار منتقل شود. تصفیه هوا از جمله مواردی می باشد که باید برای قسمت های مختلف باشگاه انجام شود و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

وسایل و تجهیزات ورزشی نیز باید دارای استانداردهای لازم برای به کارگیری باشند. همچنین در بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه باید محلی برای تبلیغات در نظر گرفته شود.

سیستم صوتی یکی از ملزومات در بازسازی ساختمان باشگاه ورزشی

یکی از مهم ترین بخش های یک باشگاه ورزشی سیستم صوتی باشگاه ورزشی می باشد. سیستم صوتی باعث ایجاد پویایی در فضاهای مختلف باشگاه ورزشی می کند و با توجه به سقف ها بلند و نیاز به آکوستیک بودن دیوارها از اهمیت ویژه ای برخورداری می باشد. همچنین سیستم صوتی در بازسازی ساختمان باید قابل کنترل از مرکز را داشته باشد.

یک شرکت بازسازی ساختمان  باید در هنگام بازسازی ساختمان باشگاه فضایی را برای کافی شاپ، اتاق ماساژ، اتاق لاکر، ورزش گروهی، سرویس بهداشتی و رستوران و اتاق مدیریت در نظر بگیرد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :