برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

بازسازی ساختمان

10 / 10
از 15 کاربر

امروزه بر خلاف گذشته بازسازی ساختمان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و بیشتر مردم ترجیح میدهند تا به جای اینکه هزینه های زیادی را بابت تعویض ساختمان متحمل شوند با هرینه بسیار کمتری دستی بر سر و روی ساختمان خود بکشند.تمام قسمت های ساختمان البته به درخواست و توافق با کارفرما بازسازی میشوند. در بازسازی ساختمان نسبت به نوع ساختمان به شیوه متفاوتی عمل میشود. در بازسازی ساختمان اداری  و بازسازی ساختمان تجاری از شیوه های مختلف بازسازی استفاده میشود زیرا نوع دکوراسیون و همچنین نوع مصالحی که برای تعمیرات هر یک از این ساختمان ها به کار میورد متفاوت است. به طور مثال برای بازسازی ساختمان مسکونی نمیتوان همان  روش و مصالحی را که در بازسازی ساختمان اداری مورد استفاده قرار میگیرد را به کار برد.

انواع بازسازی ساختمان

دو دسته اصلی برای کار بازسازی ساختمان مورد توجه قرار میگیرد و به عنوان انواع بازسازی ساختمان شناخته می شوند:

  • بازسازی ساختمان و تعمیرات بخش های اصلی ساختمان که تاثیر بسزایی در استحکام بنا دارند.
  • بازسازی و تعمیرات ساختمان تنها به منظور زیباسازی بخش های قابل دید.

بازسازی ساختمان

بازسازی بخش های اصلی ساختمان

در این قسمت قصد داریم تا به بازسازی ساختمان در قسمت های اصلی بپردازیم. در این روش از بازسازی ساختمان قبل از هر چیز به بخش هایی  که در استحکام ساختمان نقش بسزایی دارند توجه میشود. از جمله بخش هایی که مورد بررسی و بازسازی قرار میگیرند باید به سقف، ستون و دیوارها اشاره نمود. این قسمت ها البته توسط کارشناسان و معمارانی که در این زمینه از تجربه و تحصیلات برخوردار هستند مورد بررسی قرار میگیرند. ترک و نم موجود بر روی سقف و دیوارها میتواند بیانگر میزان فرسودگی این قسمت ها باشد که البته همانطور که گفته شد تشخیص آن بر عهده کارشناس مربوطه خواهد بود. بعد از تشخیص نسبت به مقاوم سازی این بخش ها اقدام میشود. بعد از مقاوم سازی باید سطح این قسمت ها با مصالح  مناسب پوشانده شود تا عملیانت نازک کاری و زیباسازی بر روی آنها صورت گیرد.

نکته ای که از اهمیت بسیار  زیادی در بازسازی ساختمان قسمت های اصلی باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از مصالح با کیفیت میباشد. مصالح مناسب و با کیفیت میتوانند دوام و عمر ساختمان را طولانی تر کنند. دوام و عمر مصالح ساختمانی هر چه بیشتر باشند نیازی به تعمیرات ساختمان در کوتاه مدت نخواهد  و در نتیجه هزینه ها را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

اما از بازسازی و یا بهتر بگوییم زیرسازی ساختمان که بگذریم باید به بازسازی  تنها به منظور زیبا سازی بپردازیم.  در برخی ساختمان ها به دلیل اینکه عمر کمی از آن ها گذشته است نیازی زیرسازی وجود ندارد و تنها میتوان بر روی زیباسازی بخش های مختلف بنا تمرکز کرد.

بازسازی ساختمان

زیرسازی در بازسازی ساختمان

در این روش از بازسازی ساختمان که ابتدا نازک نازک کاری و سپس زیباسازی انجام میشود سلیقه کارفرما مد نظر قرار میگیرد. البته اگر این مرحله از بازسازی ساختمان را نیز به اهل فن بسپارید مطمئنا نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت زیرا شما و بسیاری از افراد معمولی قادر نخواهید بود تا بهترین رنگ و طرح را برای بخش های مختلف ساختمان در نظر بگیرید. همچنین در بازسازی ساختمان اداری، بازسازی ساختمان تجاری و بازسازی منزل از سبک و روشهای های مختص خود استفاده میشود که این سبک و روش ها و همچنین نحوه پیاده سازی آنها تنها در اختیار افراد متخصص در این زمینه میباشد.

سبک های مختلف بازسازی ساختمان

به طور کلی دو سبک در بخش نازک کاری و بعد از انجام زیرسازی مورد استفاده قرار میگیرند که سبک کلاسیک و مدرن میباشد. سبک کلاسیک برای بازسازی ساختمان مسکونی که در بافت قدیمی شهر قرار دارند مناسب میباشد. در بازسازی ساختمان به  سبک کلاسیک همانطور که از نامش نیز پیداست تنها از المان ها و تجهیزاتی برای بازسازی استفاده میشود که حس کلاسیک را به فضای ساختمان منتقل میکنند. از علایق کارفرما برای انتخاب یکی از سبک های کلاسیک و یا مدرن که بگذریم باید بگوییم که بافت و منطقه ای که ساختمان در آن واقع شده است در انتخاب سبک بسیار تاثیرگذار است. در ساختمان های قدیمی و فرسوده استفاده از سبک های مدرن کاملا اشتباه است و باعث ایجاد تضاد در فضا خواهد شد. البته نوع ساختمان نیز در انتخاب سبک های مدرن و کلاسیک تاثیر گذار است. به طور مثال در بازسازی ساختمان تجاری و بازسازی ساختمان اداری نمیتوان از سبک های کلاسیک استفاده نمود و تنها سبکی که میتواند برای این نوع نما مناسب باشد مدرن است.

بازسازی ساختمان

 استفاده از سبک های مدرن و یا کلاسیک برای بازسازی ساختمان تنها پایان کار نیست و اجزا باید به نحو مناسب که باعث زیباتر شدن ساختمان میشوند به کار گرفته شوند. مهارت معمار و کارشناس بازسازی ساختمان میتواند در هر چه بهتر به کار برده شدن هر یک از اجزا  نقش بسزایی داشته باشد. شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا یکی از شرکت های فعال در زمینه بازسازی ساختمان میباشد که آمادگی خود را برای بازسازی ساختمان اداری، بازسازی ساختمان تجاری، بازسازی و نو سازی ساختمان و بازسازی منزل با بهره گیری از جدیدترین سبک ها و تجهیزات اعلام میدارد و تا کنون پروژه های زیادی را نیز با کسب رضایت مشتری به اتمام رسانده است.

نکات مهم در بازسازی ساختمان

در بازسازی ساختمان بودجه کارفرما میتواند تاثیر زیادی در کیفیت کار داشته باشد و هر چه بودجه بیشتری برای اینکار در نظر گرفته شود در  نتیجه مصالح با کیفیت تری مورد استفاده قرار خواهند گرفت که از دوام و عمر طولانی برخوردار خواهند بود. ابتدا باید بودجه ای که برای بازسازی ساختمان در نظر گرفته اید را به کارشناس مربوطه اعلام کنید تا بازسازی و تعمیرات ساختمان بر اساس بودجه شما انجام شود و بار مالی زیادی را به شما تحمیل نکند.

بازسازی ساختمان

سه بخش اصلی در بازسازی ساختمان

به طور کلی سه قسمت در بازسازی ساختمان مد نظر قرار میگیرند که دیوار ها، کف و سقف میباشد.

بازسازی کف ساختمان

برای بازسازی کف ساختمان بعد از انجام زیرسازی های مناسب باید از کفپوش های مناسبی نیز استفاده شود. کفپوش ها انواع مختلفی دارند و برای فضاهای مسکونی، تجاری و همچنین اداری از کفپوش های مخصوصی استفاده میشود که علاوه بر استحکام بالا از جلوه ظاهری زیبایی نیز برخوردار هستند. پارکت، سرامیک و انواع مختلفی از کفپوش ها وجود دارند که در بازسازی ساختمان به کار میروند. کفپوش ها اگر از نوع مناسب و همچنین طرح و رنگ های زیبا انتخاب شوند میتوانند جلوه ظاهری بسیار خوبی را برای محیط پدید آورند.

بازسازی دیوارها در ساختمان

بعد از اجرای کفپوش مناسب در بازسازی نوبت به استفاده از متریال و دیوارپوش های مناسب میرسد که در این مورد نیز باید بگوییم که همانند کفپوش ها باید از  دیوارپوش متناسب با نوع کاربری ساختمان استفاده شود. در اماکنی که رفت و آمد در آنها زیاد میباشد از دیوارپوش های مقاوم تری استفاده میشود که البته در برخی از این  اماکن از دیوارپوش هایی که  در کنار استحکام از زیبایی نیز برخوردار میباشد استفاده میشود که هتل ها از جمله این اماکن هستند. اما نوع کفپوش هایی که در بازسازی ساختمان مسکونی به کار میروند از کفپوش های  زیبا محسوب میشوند و چندان از مقاوت بالایی برخوردار نیستند که کاغذ دیواری و همچنین رنگ ساختمانی از این دسته دیوارپوش ها هستند.

بازسازی ساختمان

بازسازی سقف ساختمان

نوبتی هم که باشد نوبت به سقف ساختمان میرسد. در بازسازی ساختمان از جمله قسمت هایی که تنها جنبه زیبای آن لحاظ میشود سقف میباشد. از عواملی که تعیین کننده زیبایی سقف هستند باید به نورپرداری و همچنین گچبری ها اشاره نمود. البته گچبری در ساختمان هایی که در بازسازی آنها از سبک کلاسیک استفاده شده است کاربرد بیشتری دارد. گچبری در بازسازی ساختمان به سبک مدرن نیز کاربرد دارد اما از سبک هایی که در آنها لبه های قوس دار و شکل و طرح های خاص به کار رفته است خبری نیست استفاده میشود. نورپردازی ها نیز نسبت به سبک های مدرن و کلاسیک متفاوت میباشد. در بحث نورپردازی نوع و طیف رنگی اهمیت زیادی دارد و تنها نورهای سفید و یا زرد نیستند که به کار میروند.

سپهر : سبك معماري
4 0
سايت بسيار جامعي دارين و نمونه كارهاي فوق العاده. فقط اگر ميشه در مورد سبك هاي معماري بيشتر توضيح بدين.
مدیریت : پاسخ
4 0
ممنون از توجه و لطف شما حتما در آینده نزدیک در به بررسی تمام سبک های دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی میپردازیم
علی محمدی : مدت زمان بازسازی
4 0
خیلی ممنون بابت مطالب مفید و کارآمدتون فقط برای بازسازی ساختمان و بازسازی منزل چه مقدار زمان لازم است ؟
مدیریت : پاسخ
4 0
مدت زمان یک پروژه بازسازی ساختمان به موارد بسیار متنوع و گسترده ای بستگی دارد برای مثال میزان متراژ ساختمان ، حجم قسمت هایی که نیاز به تعمیرات و بازسازی اساسی دارند و حتی نوع سبک طراحی داخلی و دکوراسیونی که برای بازسازی ساختمان و منزل در نظر گرفته شده است تاثیر زیادی بر مدت زمان بازسازی ساختمان دارند .
هادیان : هزینه
2 0
سلام. بازسازی یک خونه 80 متری چقدر هزینه داره؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :