برای تماس کلیک کنید 09123572092
(021)22172068 - 09123572092

طراحی و اجرای پتینه کاری

10 / 10
از 1 کاربر

پتینه کاری و نقش در دکوراسیون داخلی

     پتینه کاری یکی از کارهای هنری و رنگ است که از آن  برای رنگ و لعاب دادن به محیط خانه و آشیا داخل آن در دکورسیون داخلی استفاده میشود و با استفاده از تکنیک های مختلف آن میتوان دکوراسیون منزل یا محیط کار را تغییر داد وبا رنگ های دکوراتیو و ابزارهای مختلف بر روی انواع سطوح یک بافت جدید ایجاد کرد.

زادگاه  پتینه کشور ایتالیا بوده و در گذشته بیشتر از آن برای کهنه کردن و انتیک کردن اجسام استفاده می شده است. امروز در رنک آمیزی  و شیکی ساختمان مسکونی، اداری و تجاری  استفاده زیادی می شود. با پتینه کاری ساختمان از جمله فضا ها منزل و اشیا آن می توان ظاهر قدیمی و عتیقه بدهید و در طراحی دکوراسیون  نقش افرینی نماید. پتینه در واقع هنر کهنه کردن فضا و یا اجسام تازه پیرامون ما است و رنگ و لعاب داده دلخواه به آنها می باشد

این روش نقاشی و رنگ آمیزی  بر روی رنگهای روغنی یا پلاستیک اجرامی شود و به دو صورت  تخت و برجسته اجرائ می شود

پتینه کاری 1

     مهم ترین کاربرد پتینه بر روی سقف و دیوار می باشد و در بیمارستان ها، مدارس، شرکت ها، سالن های کنفرانس و… نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای مرتفع نشان دادن سقف خانه نیز از پتینه استفاده می شود.

    گاهی هم پیش می‌آید که احساس می‌کنید دکوراسیون منزلتان برایتان تکراری شده و حالت یکنواختی پیدا کرده است. در این صورت نیازی نیست متحمل هزینه‌های زیاد شوید و وسایل خانه‌تان را تعویض کنید، با پتینه کاری می توانیم در خانه  تغییرات و تنوع بوجود آوریم

        دیوارها یکی از موثرترین بخش‌های دکوراسیون منزل هستند، چرا که رنگ آنها تاثیر زیادی در ظاهر خانه و روحیه ساکنان آن ایفا می‌کند و در عین حال آسیب‌ پذیرترین سطوح خانه نیز به شمار می‌روند چون نصب تابلوها، دیوارکوب‌ها، پرده‌های زینتی و برخورد وسایل خانه باعث صدمه دیدن آنها می‌شود،

در بعضی موارد از پتینه برای انجام کهنه کاری یا همان عتیقه نمودن سطوح و اشیاء استفاده می شود. در پتینه کاری هنر و خلاقیت حرف اول را می زند به همین دلیل در خیلی از کارهای هنری و خلاقانه از پتینه استفاده می شود. نقاشی ساختمان توسط پتینه با رنگ روغن و رنگ های دکوراتیو و یک سری ابزارهای خاص انجام می شود.

با استفاده از پتینه میتوان نواقص دیوار و هر تَرکی روی دیوارهای مسکونی یا اداری وجود دارد را به راحتی ترمیم کرد و در طرح ها تنوع ایجاد کرد. به همین دلیل این تیم استفاده از هنر پتینه کاری را به شما عزیزان پیشنهاد میدهد. پتینه را می توان در سطوح شامل شیشه، سفال، دیوار، فلز، چوب و مجسمه  و…پیاده کرد.

پتینه کاری 2

دلیل استفاشده از پتینه به جای رنگ های روغنی و پلاستیک ماندگاری و زیبایی بیشتر آن می باشد.و همچنین پتینه در بیشتر طرح های خود بافت و برجستگی ایجاد می کند، می توان آن را بر روی سطح دیوار ترسیم کرد.

از سوی دیگر پتینه توانسته جایگزین مناسبی برای رنگ های ساختمانی مثل بلکا و مولتی کالرمخصوصا در ساختمان های لوکس شود به دلیل بافتی که پتینه دارد می تواند در برابر رطوبت عایق مناسبی باشد. از نظر بسیاری از افراد متخصص در زمینه نقاشی ساختمان پتینه را بهترین رنگ در صنعت نقاشی ساختمان می دانند و در نقاشی با پتینه دیوارها و سطوح پتینه شده به راحتی قابل شستشو با اب هستند. پتینه نسبت به رنگ های روغنی و پلاستیکی ماندگاری بالاتری دارد که همین امر باعث شده است تا در بسیاری از محل ها که نیاز است تا رنگ ماندگاری زیادی داشته باشد، استفاده از پتینه رواج بیشتری داشته باشد.

پتینه کاری هنریست که با رنگ‌های دکوراتیو و ابزارهای مختلف روی سطوح مختلف بافت خاصی را ایجاد می‌کنند

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :